Ha sokan összeülnének, tudósok, biológusok és orvosok, esetleg nem tudnák megfejteni az örök élet titkát?
Légyszíves ne sürgess minket!
Itt ülünk már lassan 200 éve, de még csak részeredményeink vannak.
Röhögni fogsz, lehetőségek, elméletek vannak, kivitelezni (és kockázatmentesíteni) viszont lehetetlen. Mindig ott a veszélye, hogy 1. belehalsz (csak úgy, spontán); 2. a terápia rákos elváltozásokat okoz (pl. virális génbejuttatás esetén a vírus "egy kis baleset" következtében "bedühödik"); 3. maga a megoldás rákveszélyes (a sokat emlegetett "telomeráz felpörgetés" elmélet, de még a "csodaszernek" tartott autofágia terápia elmélet is súlyosan rákveszélyes, utóbbi nem annyira, ott van esély arra, hogy a sejt egyszerűen felfalja önmagát, de ez neked ugyanúgy nem lenne jó).
Elméletben persze a kezünkben van a megoldása az örök életnek (egyelőre semmilyen kutatás nem mond ellent ennek... más kérdés, hogy kísérlettel nem lehet igazolni), de később esetleg felfedezhetnek valami más módszert, ami által az öregedés hat, és amit még nem tudunk kiütni, de a mostani tudásunk elég ahhoz, hogy a jelenlegi ismereteink szerint egy szervezetet szigorúan elméletben, de örök ideig, vagy legalábbis nagyon sokáig lehessen éltetni.
De nem csak a gyakorlati problémák szabnak gátat ennek: miért lenne ez jó? Egy túlöregedett, túlnépesedett világban te sem akarnál élni. Mert lehet, hogy 80 évesen is fitt és egészséges maradnál, de azért hidd el, ebben a világban 50 évesen te is már számolgatni fogod a napjaidat a nyugdíjig. Most képzeld el, hogy akár hetven évet is kell dolgozni. Vagy többet. Rémálom.
Nyilván nem tudunk elméletben sem lóf.szt se. Ha tudnánk, akkor legalább is valamennyivel meg tudnánk hosszabbítani az életet, de nem tudjuk még azt se.
Tudtommal a DNS végéből minden sejtosztódáskor lemarad egy kis darab, így lesz egyre gyengébb minőségű az új sejt, így leszünk egyre hajlamosabbak mindenféle betegségre, amikbe végül belehalunk. Ha ezt a szándékos DNS-rongálódást le tudnánk állítani, már rég megtettük volna.
De még arra se vagyunk képesek, hogy az anyagcserét csak annyira befolyásoljuk, hogy kevesebb zsírt raktározzunk, és ne legyen annyi elhízott ember.
És erre kár jönni az álszent szövegekkel, hogy az orvostudomány csak azért nem segít, mert sportolni kell meg diétázni. Az emberek nagy része az elhízásba hal bele, ezt nem intézheti el annyival a tudomány, hogy élj egészségesen.
Volt már a kérdés, és jó válaszok születtek.
A "örök élet" nincsen... még az anyag is elbomlik egy idő múlva, hát még az élő anyag.
Az életet nagyon meg lehet hosszabbítani: eleve egy ember kategóriájú élőlény eredeti átlagéletkora 25 év lenne. Ehelyett ma már elvileg elérhetőnek látszik a 200 éves csúcs (150 éves átlag).
A legnagyobb probléma az, hogy ha mindent megoldunk, akkor is ott van, hogy az agyad működése úgy alakult ki, hogy pár 100 évnél tovább nem nagyon bírja. Nem fizikailag, azon még lehetne segíteni - hanem szellemileg.
Képtelenség ennyi emléket naprakészen raktározni ÉS ennyi idősen naprakészen alkalmazkodni a világ változásaihoz is.
Nem véletlen, hogy az élőlények életének szakaszai vannak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!