Az időgép feltalálása mikor következik be, szerinted?
A fizika egyik alapköve az információ,
ha lehet így mondani.
Minden részecske bejárt valamilyen utat, mielőtt megfigyelhettük volna, és ezután is fog, ez az információ.
Például ha festéket keverünk egy pohár vízbe, egy fél óra múlva teljesen feloldódik, látszólag már nem vehető ki belőle, hogy keveredett benne a másik folyadék. De ha megnéznénk a molekulák történetét, hogy melyik pillanatban mi hol volt, vagyis az információt, elméletileg vissza lehetne pörgetni őket, azon a pályán amit ők leírtak.
Lehetségesnek is hangzik, de mégis az előttem szólóknak kell igazat adnom, ugyanis a két perccel ezelőtti valóság már nem létezik. Az anyagban eltárolt információ alapján részecskénként visszatologathatnánk a festéket a pohárban és lehet meg is kapnának a még csak oldódni kezdő folyadékot, de nem hiszem, hogy az időutazásnak számítana.
Egy alkimista
A múltba valóban nem lehet utazni, de a jövőbe lehet. Mivel a Földnek van gravitációs mezeje, itt lassabban telik az idő, mint az űrben. Ha sok időt vagyunk a Földön az űrben már 1 másodperccel több telt el.
Ha viszont a Földhöz képest akarunk időutazni, azt is meg tudjuk csinálni, ha elég gyors az űrhajó.
Szokták mondani, hogy az űrutazásból visszatértek kevésbé látszanak öregeknek. Nem tudom, hogy van-e egy másodperc.
Egy kis szeletét sem érzékeljük? : DDDDDD
Barátom, ugyanazok a fizika törvények vonatkoznak most, ebben a szent másodpercben is rád és rám is, mint ami a 200 fényévre élő űrlényekre. Mi az, hogy egy szeletét sem érzékeljük?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!