Az űrszondákat amelyeket más bolygókra küldenek miért nem hozzák haza?
Egyrészt, minek? Értékes persze a nyersanyag is, de úgysem tudnánk egyben lehozni őket. Egy égő tűzgolyót elcipelni a Földig, hogy utána legyen pár marék hamunk, meg némi deformálódott fémdarabunk, fölösleges, és veszélyes is.
Másrészről, nem is igazán tudják hazahozni őket. Ezekben annyi üzemanyag van, ami a kilövéshez szükséges, illetve elegendő az apróbb pályakorrekciókra, de annyi már hírből sincs, hogy fel tudja magát annyira gyorsítani, hogy visszaérjen még ebben az évezredben a Földre. Onnantól meg megint csak veszélyes űrszemét, jobb, ha inkább belezuhan a Jupiterbe.
Mert akkor azzal a technológiával, amit idáig rászántunk - mostanra ott tartanánk, hogy volt egy vagy kettő holdszondánk, ami leszállt a Holdon és vissza is jött. Most tartanánk ott, hogy indulhatna végre egy marsszonda, amelyik úgy 10 év múlva majd vissza is jön (de még nem száll le a Marson, csak megkerüli).
Ha pedig minden erőnket erre fordítanánk (háborúk helyett is) - akkor kb. most jönne vissza az első marsszonda, és most indulna az első, ami majd 5 éven belül le is száll).
Ehelyett a szondáink most hagyják el a Naprendszert, és olyan információkat közvetítenek a csillagközi térből, amire nem is gondoltunk volna (nem beszélve a nagybolygók és holdjaik alapos vizsgálatáról).
Szerinted megérte?
kérdező ajánlom neked ezt a(z egyenlőre) free játékot:
ezzel kialakulhat egy kép benned hogy milyen nehéz fellőni egy rakétát akár csak a holdig, és hogy milyen visszahozni azt.
Előző válaszoló!
Jópofának tűnik! Majd ha ráérek, letöltöm :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!