Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tényleg vannak holttestek,...

Tényleg vannak holttestek, amik nem bomlanak el?

Figyelt kérdés
Itt olvastam ezen az oldalon valamelyik kérdésnél, de én nem hallottam még erről a jelenségről. Ha valaki tud valamit erről, az írja le miként műkődik ez. Itt nem a bebalzsamozott vagy jégbe fegyott holtttestkere gondolok, hanem inkább valami genetikai rendellenességre, ami meggátolja az elbomlást.
2012. jan. 4. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Létezik olyan eset,amikor a halott mumifikálódik,minden balzsamozás nélkül. Tudok ilyen esetről. Az illető eltűnt otthonról,hónapokkal később találták meg egy erdőben mumifikált állapotban.
2012. jan. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A genetikának semmi köze se a biológiai, se a kémiai bomláshoz.


Első lejátszódik, ha a holtest a baktériumok életben maradásához szükséges környezetben van (nincs extrém hideg/meleg, nincs extrém szárasság, vagy mérgező oldat/folyadék, stb).


A második bizonyos mértékig szinte minden körülmény közepette lejátszódik, kivéve, ha nincsen annyira hideg, hogy a kémiai reakciók is leállnak/nagyon lassan mennek végbe. Tökéletes vákuum is egészen jól konzervál, illetve a nemesgázok.


De olyan nincs, hogy valaki meghal valahol, és tökéletesen ugyanúgy marad. :)

2012. jan. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat én is így gondoltam. A genetikát azért gondoltam, h esetleg valakine ka tetse genetikailag alkalmatlan arra, hogy elszaporodjanak rajta a bomláis folyamatot végző baktériumok, de nem értek a biológiához.

Teljes vákumban a holttest felrobbana vagy legalábbis szétrepedezne, nem?

2012. jan. 4. 19:21
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az emberi test kibírja a nyomást, leginkább a tüdő az, ami sérülne, de hulla esetében ez nem probléma :)
2012. jan. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A biológiai bomlás akkor lenne megállítható, ha a szervezetet olyan anyagok építenék fel, amire nincs lebontó baktérium. Ezt meghatározhatja a genetika - pl. ha nem szén, hanem szilícium-alapú életről beszélünk (bár az a jelenlegi tudásunk alapján nem képes összetett szervezetek létrehozására). Illetve a fák ligninje elég nehezen lebomló polimer, külön erre "szakosodott" bakérium- és gombapopulációk tudják csak lebontani teljesen, vagyis ha "valaki fából lenne", akkor sokkal nehezebben bomlana le, emiatt pedig azt hihetné az átlagember, hogy nem is bomlik le.

Minden más kizárólag kezelés, vagy a körülmények szerencsés összejátszása miatti mumifikálódás. Ha valakit kívül-belül bekennek mondjuk arzénnal. Az ilyesmi azért ránézésére nehezen megmondható, és mivel a biológiai bomlást megakadályozza, a kémiait meg lehet késleltetni, hát első ránézésre lehet olyan, hogy "nem bomlott le".

2012. jan. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!