Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biológiai probléma?

Biológiai probléma?

Figyelt kérdés

"a mesterségesen változtatott környezetbe helyezünk egy populációt, alkalmazkodni fognak az új viszonyokhoz. Ha zöldre festjük az utcákat, a városi galambok 100 év múlva zöldek lesznek. "

ha ez az állítás igaz, akkor nem helytálló az evolúció, szelekció elmélet. tehát elviekben a zöld színt mutáció okozná, de ez az allél csak akkor terjedne el,ha ez előnyt jelentene az egyednek. de nem hiszem, hogy a városi körülmények között bármilyen előnye származna a galambnak a zöld színből.


2011. dec. 14. 22:32
1 2 3
 11/28 hollófernyiges ***** válasza:

"Számolj el pl egy ccr5 D32-es mutációval ha tudsz"


A delta32-est ne hozzuk ide, a pestiselmélet több sebből vérzik. Pont ott nem fordul elő, ahol a pestis endémikus (Közel-, Közép-Kelet, India)és szintén alacsony az előfordulása Olaszországban ahol a nagy pestis a legnagyobbat ütötte.

2011. dec. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Vegyük csak sorra. Mi kell a zöld galambhoz?

Először is kell egy mutáció, amitől megjelenik a zöld szín a tollazatban.

Másodszor az kell, hogy csak a zöldesebb galambok maradjanak életben. Ez történhet úgy is, hogy permanensen zöldre van festve az egész város, vagy úgy, hogy a rossz gyerekek csúzlival kilövik az összes szürke galambot, de a zöldeseket nem bántják, mivel azok nem közönségesek.

Ha megjelennek az egyre zöldebb színt okozó mutációk, akkor ez lassanként eltolja a zöld felé a galambokat. De nem biztos, hogy 100 év elég lenne.

2011. dec. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Ha nincs rá szelekciós előny (semmilyen szinten, nem is kapcsolt), akkor neutrális gén, neutrális elmélet, sodródás, kis eséllyel elterjedhet. (Ez ki is számolható.)


A "genom mélyln rejtőző" elmélet nem állja meg a helyét, mert ezzel azt mondanád, mindennek a világon nagyjából ugyanazok a génjei, vagy legalább valami "csonk" megvan belőle, amitől hirtelen aktiválódik. De ez nincs így, már csak nagyságrendek szerint sem. Mert akkor a te genomod akkora kéne legyen, mint mondjuk a kóli teljes genom, vagy legalább annyi gént kell tartalmazzon. Az epigenetika nem fogja felülírni az eddigi gén-elméletet, mindössze lehetőséget ad a pontosabb módosításokra, a finomhangolásra. De ez nem is érdekes, valamilyen genetikai faktor van, ami biztosítja a jobb fitneszt az adott környezetben, itt az a lényeg. Ez lehet akár gén, akár epigenetikai faktor. A te elméleted lényegében keveri a szelekciós modellt az epigenetikával, és kizárja az allélek terjedését. De a szelekciós modellen nem változtat.

2011. dec. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
másik kérdés: a biológia mai felfogása szerint a többsejtű élőlények sejttelepekből jöhettek létre. hogy lett közös dns-e egy szervezetnek?
2011. dec. 16. 18:21
 15/28 anonim ***** válasza:

"hogy lett közös dns-e egy szervezetnek?"

Hogy erted a kerdest? Mi az, hogy kozos DNS?

2011. dec. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Egy sejttelepben egy sejt és az "utódai" vannak, vagyis nem oylan sok generáció, hogy nagyobb genomi összeférhetetlenség lenne, vagyis a DNS-ük nem közös, hanem "ugyanaz". Nem egy hatalmas, több sejtből leszármazott sejttelepet képzelj el, mint pl. egyes baktérium, vagy gombafajoknál, hanem pár tucat sejt egy kocsonyában. Egymás igen közeli rokonai.
2011. dec. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
az emberi sejtek dns-e sem egyezik teljesen?
2011. dec. 17. 06:58
 18/28 A kérdező kommentje:
de egy sejttelep DNS-ei sokkal különbözőbbek, mint egy ember sejtjeinek DNS-ei (hiszen azok ténylegesen a zigótából osztódtak)
2011. dec. 17. 07:00
 19/28 A kérdező kommentje:
pontosabban fogalmazok: egy sejttelep szaporodásakor új sejteket hoz létre , ám az emberi sejtek DNS-e egy egész szervezetet kódol, nem csak egy sejtet
2011. dec. 17. 07:03
 20/28 anonim ***** válasza:

Nem, az emberi sejtek DNS-e nem "szervezetet kodol", hanem a sejt eletehez szukseges infomaciokat. Persze a DNS-t sokfelekeppen lehet elolvasni, es emiatt sokfele sejt tud kialakulni. Azt hiszem, hogy ez a "szervezetet kodol" dolog egy elegge tevutra vezet. Teljesen mashogy kell szemlelni.


Amugy a sejttelepes szervezodesu elolenyek sejtjei is egy sejtbol fejlodnek ki. (talan egyes kivetelektol eltekintve :-)

2011. dec. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!