Dédapáink komolyan hittek a földönkívüli élet létezésben?
Nemrég voltam egy előadáson ahol az előadó professzor arról beszélt, hogy a XX.század első felében a földönkívüli élet létezését még tudományos körökben is tényként kezelték. Korabeli magyar nyelvű (!) cikkeket mutatott: marsbéli csatornák, holdbéli növényzet és tengerek, tudósok elképzelése a vénuszi civilizációról, atombomba robbanás a Marson, és végül az 1920-as években rádióüzenet fogtak a Marsról. Ezek mind tudományos cikkek voltam és nem bulvár vagy sci-fi.
Azért érdekes ez, mert én egészen kis gyerekkorom óta mindenhol azt hallottam, hogy a földönkívüli élet csak is a fantasztikus kalandregényekben és filmekben filmekben létezik, de a valóságban ennek nagyon csekély az esélye.
Erre most kiderül, hogy dédapáink, az űrkorszak előtt tudományosan is vizsgálták a témát. Mi a véleményetek?
Sajnos nem tudok angolul... :(
Megkérhetlek, hogy foglald össze nekem?
JÉZUSOM! Hagyjátok már abba ezt a büdös nagy baromságot. Én is hiszek a földön kívüli intelligens életben, hiszem, hogy a Titánon vagy Európán van legalább baktérium szintű élet, de talán egyszerűbb élőlényeket is találhatunk, de az, hogy SZÍNES a Hold... Nincs jobb dolgotok mint ilyen hülyeségeket kitalálni? AMATŐR, 90 ezer forintos csillagászati távcsővel készültek ezek a képek:
Ja, de biztos ezt is a NASA hamisította. :'D:'D
Kedves tegnapelőtt 10:25 - vegignezted a belinkelt jutub videot? Felfogtad ami elhangzik benne?
Ha nem, akkor varjal turelemmel, nehany nap mulva beirom az angol szoveg forditasat es akkor megnezheted.
Durva angol forditas a korabban linkelt jutub videohoz:
Miert szurke es feher a Hold a Foldrol nezve? Urhajosok kb. 210,000km-es tavolsagbol neztek a Foldet (ez kb. feluton a Hold es Fold tavolsaga)
"A foldreszek innen nezve mar inkabb szurkesek, mint barnak".
Neil: "ugy tunik a szineknek mar nincs olyan melyseguk, mint mikor 50,000 merfoldre voltunk; de az oceanok szine meg mindig kek es a foldreszek inkabb szurkek"
Ez azert van, mert a legkor torzitja a szineket. Amikor a Hold visszaveri a napfenyt es mielott az a feny eljut a szemunkhoz, atszurodik a legkoron ami bizonyos szineket kiszur belole. (nezheted amator teleszkoppal vagy millio$-os profi eszkozzel a Holdat, a Foldrol nezve sose fogod meglatni a valos szineit, mert a legkor mindig megszuri a fenyt - a ford. megjegyz.)
3:03-nal peldat latunk erre a feny-szuresre a foldon, amikor messzi tavolba nezunk, a zold es barna inkabb kekes/szurkesnek latszodik. Mostmar tudjuk, hogy a legkor szurese miatt latjuk olyannak a Holdat amilyennek.
4:09-nel lathato felvetel a Fold legkore nelkul, az urbol keszult, Apollo 17 felvetelei. A fenykepek, amikor az urben keszultek, egy barnas Holdat mutatnak.
5:16: Apollo 8 fotoi a Foldet kekes-szurkenek mutatjak az urbol messzirol fotozva. Olyan, mint amilyennek Neil leirta, a foldreszek szurkenek tunnek.
5:50 Gondolkozzunk el, ha feluton a Fold es Hold kozott a Fold ilyen elmosodott kekes-szurke... (ahogy Neil is leirta meg Apollo 8 lefotozta)... akkor hogy a fenebe valtozott
ilyen jo minosegu, reszletes, szines Foldde a kovetkezo fotokon? Ugy hogy ezeket a fotokat hamisitottak!
Elhitettek velunk, hogy a Hold szurke. Ne higgyetek el mindent amit mondanak nektek, meg akkor se ha azt professzorok mondjak. Ok is csak azt kovetik, amit nekik tanitottak.
7:44 a Hold nem szurke, hanem tele van szinekkel!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!