Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez miért van? Megtudná nekem...

Ez miért van? Megtudná nekem magyarázni?

Figyelt kérdés
szóval, hogyha nyitva hagyom a szobámban az ablakot akár csak résre is, és becsapom az ajtót akkor rendesen bezáródik zárra. de hogyha nincs nyitva az ablak akkor akárhogy csapom be, az utolsó pillanatba visszalöki valami és nem záródik be. csak sejtésem van de szeretném tisztán látni.
2011. dec. 11. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Az ajtó a szobádból kifelé nyílik gondolom? A levegő miatt lehet, mert amikor bevágod hirtelen, akkor a levegőt benyomod a szobába, de az ki akar jönni, és egy ideig még van útja kifelé, de amikor már az ajtó majdnem bezáródott, akkor már csak nagyon kevés hely van arra hogy kijöjjön, kiegyenlítődjön a nyomás, és az ott kifelé igyekvő levegő elég erős ahhoz, hogy megállítsa az ajtó lendületét. Meg persze az elején még nem is akar annyira kifelé jönni, hanem szép lassan nő a nyomás a szobába, szóval a végén a legnagyobb a nyomás bent, és a legkisebb a kiút egyúttal.
2011. dec. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt én is észrevettem. :D like
2011. dec. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az a baj h befele nyilik :s de ha nyitva van az ablak akkor mashol is kitud menni a levego es azert zarodikj be konnyen.
2011. dec. 11. 14:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!