Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember fejlődésében van határ?

Az ember fejlődésében van határ?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy nem fejlődhetünk a végtelenségig valahol meg kell állnunk.
2008. márc. 22. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hehe... szerintem nem már visszafejlődnek az emberek :D

Amúgy meg biztos lesznek mindig új, modern dolgok, amiket fel lehet találni, tovább lehet fejleszteni. Szerintem nem lesz olyan, hogy valahol megállunk, mert akkor egy nagyon okos kitalál valami újat és így fejlődünk tovább.

2008. márc. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Igen, van határ. a Kihalás. vagyis ki fogunk halni (persze jó pár generáció után). Miért? EZÉRT: manapság egy családban ÁTLAGBAN 0 és 2 közötti a gyermekszám. de 3 kéne a fennmaradásért. mert 1gyere, anyu hejett, még egy apu hejett, és a harmadik plusszban. az más dolog, hogy a kínaiaknak van eséjük, persze nem kínában (a születésszabájozás miatt). és a roma számaazásúaknak, mert ők is sokan vannak. nem a karrierre építenek. és nem 40 felett szülnek. mint ma. mert sajnos nagyo kevés 20-30 éves nő van aki szülni szeretne. a továbbfejlődés pedig földrészenként változik majd. lesznek a száraz és forró hejek a höldön, és a vizes, latyakos, vagy épp hideg. ezehez kell majd az emberiségnek alkalmazkodnia, hacsak ki nem nyírjuk magunkat a sok káros vacakkal.
2008. márc. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Az előző hozzászólónak:

Itt az ember fejlődéséről volt a kérdés, és nem etnikai, nemzeti hovatartozásról szólt. (Kezd már uncsi lenni, hogy a politika meg a faji előítélet mindenhol feljön. Nem lehetne annélkül? Legalább egyszer. Ahogy Hofi mondta volt: "Próbából." :) )


A kérdésre:

Két lehetőség van. Az egyik, hogy fejlődünk, alkalmazkodunk. A másik, hogy kipusztulunk. Egy jó darabig azért nem valószínű, hogy kihalna az emberiség. Még egy atomháború esetén is szinte biztos, hogy maradna jópár túlélő. Nagyon nagy csihipuhi kellene ahhoz, hogy az emberiség fullra kihaljon. A túlélők meg alkalmazkodnának (fejlődnének egy irányba). mint ahogy a pestisjárványban sem pusztultunk ki.

Tehát marad az életbenmaradás, alkalmazkodás. Voltaképpen fejlődés. Minden fejlődés. Az, ha tanulsz, látsz valami újat, tapasztalsz valamit, elsajátítasz eddig ismeretlen dolgokat, alkalmazkodsz valamihez. Globáisabb szempontból is van fejlődés. Ugyan egy részéről az az emberek többségének véleménye, hogy az nem fejlődés, de valójában az. Mire gondolok? Pl. arra, hogy egyre több ember (fiatal) fizikailag elcsökevényesedik. Állandó számítógépezés, stb. De ez is egyfajta alkalmazkodás. Ez is egyfajta fejlődés. Csak az iránya más. Valamit felad azért, hogy egy más dologban jobb legyen. Mint ahogy a farkunkat (ehe-ehe, nem azt, hanem a másikat :) ) is elvesztettük évmilliók alatt. Nem kellett már, helyette az agyunk lett nagyobb. Fejlődés ez is. Bár hívhatjuk alkalmazkodásnak, vagy akár mutációnak is.

Ahogy a körülmények változnak (akár azok is, amit mi alakítunk), úgy változunk, alkalmazkodunk hozzá. (Ha nem tennénk, akkor pusztulnánk ki. De egyelőre az életösztön erősebb.)

2008. márc. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sztem, az ember fejlődésében nincs határ,mert generációkon át fejlődünk.

Mi már okosabbak vagyunk mint elödeink.Egyébként egy ember egy életen át fejlődik, mint testileg és szellemileg is.

2008. márc. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó nagy hülyeség azt mondani, hogy okosabbak vagyunk mint elődeink. Az ember élete során a tanulási képessége egyre romlik. Egy 40 éves embernek 3x annyi energiába tellik megtanulni valami újat mint ugyanazt 18 évesen. A 18 éves viszont a tudását nem képes rendszerbe rakni mert nincs hozzá élettapasztalata. Szinte csak passzív tudással rendelkezik. A világról alkotott képünk egyre részletesebb és talán egyre igazabb képe nem jelenti azt, hogy fejlettebbek vagyunk az elődeinknél csupán tisztább a rendszer. Agyilag ugyanarra voltak képesek 300 évvel ezelőtt mint most, csak a "megismerést" sokminden korlátozta. Ha belegondolunk, hogy a mai tudomány alapjait többezer évvel ezelőtt tették le... viszont mi csak haladunk a technológia fejlődés útján de nem tudunk egyetlen új tudomány alapjait sem lerakni akkor ki a fejletlenebb? :D úgyhogy csak óvatsan a szavakkal!


Az eredeti kérdésre egy dolgot válaszolnék: nem kell megállni. Nincs ilyen. Egyetlen dolog állandó, a változás. Ha azt mondanánk, hogy tudjuk, hogy hova vezet a fejlődés, azzal csak azt bizonyítanánk, hogy bele vagyunk ragadva jelenlegi tudásunk képzeteibe és még csak nem is feltételezzük, hogy létezik a mostani tudásunkon túl valami. Amit nem tudunk elképzelni arra pedig nem tudunk választ adni. Csak teóriák és tévhitek vannak amik azon alapulnak, hogy a jövő ugyanaz mint ami a múlt volt.

2008. ápr. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!