Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem lehet megfogni a...

Miért nem lehet megfogni a testeket? A többi lent.

Figyelt kérdés

Arról lenne szó hogy jó lenne ha megtudnátok mondani miért van az hogy elvileg nem tudunk hozzáérni a testekhez.

A fizika tanárom szerint hiába fogunk meg valamit még attól nem érünk hozzá.

Ez miért lehet?


2011. nov. 7. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
biztos mert hogy az atommagok nem préselődnek egymáshoz, vagy ilyesmire gondol :P
2011. nov. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek fogalmam sincs mire gondolhat mivel nem vagyok képbe fizikával kapcsolatba.

Am köszi a választ.

2011. nov. 7. 18:08
 3/8 Sajtoskifli ***** válasza:
Azért meg kellett volna neki mondani, hogy mit is ért megfogáson, mert ha már ennyire keresi a hibát, nem mindegy, milyen fogalomra gondol. Egyébként szerintem is valami olyasmi, hogy a kéz és a test molekulái között nem lép fel semmilyen kémiai kölcsönhatás, de igazából én se tudom.
2011. nov. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem érünk hozzá-t úgy kell érteni, hogy a külső atomok elektronfelhői között ható taszító elektromos kölcsönhatás és a "kizárási elv" miatt a külső és belső anyag nem fedi át egymást térben, annak ellenére, hogy nagyon "hézagos". Kémiai kötés sem létesül a hétköznapi életben.

Sokféle anyag van viszont, amihez "hozzá tudunk érni", pl. a vegyi fegyverek anyagai, savak, lúgok, hamar reakcióba lépnek a testünk anyagával.

2011. nov. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért van, mert a testek felszíne éppúgy nem sima, mint a kezed felszíne sem. Mindkettő úgy néz ki, mint egy dimbes-dombos (vagy hegyekkel borított) vidék.

Amikor ezek összeérnek - akkor csak a csúcsok érnek össze, közöttük általában levegő marad.


Ha nem így lenne, akkor a kezed összehegedne a megfogott testtel és nem lehetne szétválasztani, csak levágni!


Ezen kívül van még egy olyan hatás is, hogy a kristályok szélén (a fémek is azok) ahol elvileg szabad atomok lennének - a levegőből pl. H atomok kapcsolódnak. Magyarán te nem a kristányt fogod meg - hanem a szélén levő H atomokat.

2011. nov. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én fizikus vagyok és biztosíthatlak, hogy ha megfogsz valamit akkor hozzá is érsz :D

Persze kitalálhatunk valami elb!szott "hozzáérés-definíciót", de nincs sok értelme.

2011. nov. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat.
2011. nov. 8. 17:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért nem tudsz hozzáérni, mert semmi sem tud "hozzáérni" semmihez. A részecskék (amikből minden anyag áll) mezőkön keresztül hatnak kölcsön egymással. Meglepő is lenne, ha másképp tennék, mivel pontszerűek, két pont pedig nem tud egymáshoz érni, többek közt mert akkor végtelen nagy taszítóerő lépne fel köztük.


Egyébként meg csak annyiról van szó, hogy a "hozzáérni" szó egy makroszkopikus testekre definiált fogalom, de a részecskék szintjén semmi értelme nincs, mint ahogy a részecskéknek színe, alakja, felszíne sincs.

2011. dec. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!