Megéri manapság kutatónak lenni? Van itt olyan aki ezen a területen dolgozik? Tapasztalatokat, véleményeket várok.
Érdekelne a molekuláris biológiai illetve a gyógyszer és orvosi biotechnológiai kutatások.Van illetve lesz ezeknek jövőjük?
23/L
Nekem eddig magasabb a kumulatív impakt faktorom, mint amennyi pénzt kaptam forintban a kutatómunkáért az alapvető doktoranduszi ösztöndíjon kívül. Az pedig az éhenhaláshoz sok, a jóléthez kevés.
Vagyis kutatónak jönni, pláne az alapkutatások területén egyáltalán nem éri meg anyagi értelemben. Viszont aki erre termett, kutató beállítottságú, az szinte nem nagyon tehet mást. Ez amolyan hivatásszerű dolog, legalábbis szerintem és számomra. Az alkalmazott kutatás, pl. a gyógyszerkutatás egy cégnél, kicsit (nagyon) más, ott általában több a pénz, jók a körülmények, nem jár annyi személyes ráfordítással. Kisebb viszont a munka szabadsága, több a kötöttség és a felelősség. Pl. ha a alapkutatóként egy rossz kísérletből írsz cikket, akkor a legrosszabb dolog, ami történhet, hogy 1 éven belül 2-3-an írnak válaszcikket arról, hogy tévedtél. (Ez is elég rossz azért.) De ha ugyanezt megteszed egy gyógyszercégnél, az simán kerülhet az állásodba is.
Tudom ajánlani Selye János: Az álomtól a felfedezésig, és Sinclair Lewis: Arrowsmith című könyvét. Az előbbi egy hosszúra nyúlt levél egy kutatójelöltnek, az utóbbi egy regény egy kutatóról. Nagyon tanulságos, érdemes elolvasni, én mindkét könyv olvasásakor nagyon sokszor "találva" éreztem magam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!