Valóban elérhető lenne az ÖRÖKÉLET a telomeráz enzim alkalmazásával, ha az összes sejtre egyaránt alkalmazható lennne?
Az örök élet soha nem lesz elérhető, mivel az emberi fajt nem erre találták ki.
Így is rettenetes túlnépesedés van, ha csak ilyen iramban születnek az emberek, de nem halnak meg, rövidesen szomjan vagy éhen halunk, tehát megint nem élsz örökké, csak máshogy halsz meg.
Ha pár kivételesen gazdag embernek lesz ez elérhető, akkor is olyan, mintha nem létezne, számunkra mindenképp.
Mivel a leggazdagabbak unalmukban különösen kockázatos életmódot szoktak folytatni (drog, alkohol, extrém sportok, sok utazás, sok stressz, túlzott élvhajhászás, stb.), ők is meghalnak, legfeljebb kicsit később, és másképp.
Ajánlom figyelmedbe az alábbi idézetet:
Azok vágynak örök életre, akik nem tudnak magukkal mit kezdeni egy esős szombat délután.
Elég sok probléma van az ilyennel: pl. könnyen rákot kaphatsz tőle. Ezek a sejtek nem az örök életre vannak beállva. Csak a rákos sejt az örök életű.
Ha ezt a problémát is legyőznéd, akkor még mindig ott van az, hogy a sejtnek kevés az, ha a kromoszómákat karbantartják. Magának a sejtnek is szüksége lenne karbantartásra (van is benne, csak nem örök életre szóló).
Ha ezt is megoldanád, még mindig ott a probléma, hogy a szervezet sem az örök életre lett beállítva. A szervek is elhasználódnak az idő múlásával. Jó, elvileg az őssejtek ezt képesek javítani - de akor még marad a legfontosabb gond:
Maga az agy (még ha jól is működik), egyáltalán nem bírna el az örök élettel. Eleve csak az élet első néhány évében olyan rugalmas, hogy minden tudást magába tud szívni és közben át is alakítja magát, hogy a külvilágnak a legjobban megfeleljen (pl. a 2 hetes gyerek - mindegyik - felfogja az átlag kínai és a mandarin nyelvjárás közti különbséget. A 6 hetes gyerek már csak akkor, ha kínai: tehát folyamatosan ezeket a nyelveket hallja. Aki pedig süket - az néma is lesz, hiába tudna beszélni).
A felnőtt agya már nem képes gyorsan tanulni vagy alkalmazkodni a világhoz, és nem is akar. Végtelen tudásra aztán végképp nem képes.
Az örök életnél bizony - hiába tanulna új dolgokat is - nagyon beleragadna abba az időbe, amikor született.
Elviekben csak telomerázzal nem. Fel kell pörgetni az autofágiát (sejtek túlélése! nem mindenki osztódik!), illetve az apoptotikus folyamatokat is a rák elkerülése érdekében (a rákos sejt definítve "örök életű", azaz korlátlan osztódási potenciállal rendelkezik), erősíteni az immunrendszert az ilyen sejtek elkapására (nagyobb rákveszély!), és ha már itt tartunk, kb. 70 évente nem árt bejárni egy totális génkezelésre egy klinikába, hogy megvizsgálják az összes rezidens őssejteted, milyen mikroevolúciós változásokon mentek keresztül, miféle esetleg káros, illetve később káros folyamatokhoz vezető mutációt szedtek össze. És akkor már az sem árt, ha előre megtervezték a genomodat, vagyis ne legyen hajlamod pl. rákra, szívbetegségekre, neurodegeneratív problémákra stb.
Ezek közül jelen pillanatban a telomeráz enzim felpörgetése létezik (rákos elváltozásokban, mesterségesen nehezen), az autofágia pörgetése (resveratrol - vörösbor, illetve kalóriaszegény diéta), az apoptotikus folyamatok erősítése (kísérleti stádiumú és már klinikai tesztelés alatt álló rákgyógyszerek) és esetleg az immunerősítés, de az sem specifikusan.
Ez kizárólag a biológiai rész. A gzadaság, a gyógyszerlobbi, a "ki engedheti meg magának" és hasonlók nem érdekelnek, messze van még az a világ, hogy ezen kelljen gondolkodni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!