Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitokondriális Ádám és Éva?

Mitokondriális Ádám és Éva?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, az embert sikerült visszavezetniük a tudósoknak 2 közös ősre (egy férfira és egy nőre). A gond csak az, hogy tudtommal a nő 90 ezer évvel korábban élt mint a férfi. Ez nem logikai ellentmondás? Mennyire megbízható ez a megállapítás?


Azt mondják, vélhetőleg a nő idejében is éltek más nők, de a mai emberiség csak ettől az egy nőtől származik. Utána éltek, szaporodtak, és elérkezünk Ádámhoz, valami miatt az egész emberiség ettől az egy Ádámtól származik. Kétszer is majdnem kihalt az emberiség? Vagy mivel magyarázható ez az érdekes felfedezés?


2011. aug. 19. 23:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
62%

A tegnap 18:10-es válaszoló írja jól, a többieknél van, ahol van igazsás (pl. az Y-kromoszómás Ádám; tényleg nincs "mitokondriális"), de többségében inkább félreértelmezés, mint valódi válasz a kérdésre.

Én is ajánlom a keresőt, használd akár a Google-t, sok találatot hoz ki, a többség hasznos. Mondjuk a Wiki nem rossz, meg a Critical Biomass cikkje sem. Erre gondoltam:

[link]

2011. aug. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 21. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!