Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ki volt előbb Ádám és Éva...

Ki volt előbb Ádám és Éva vagy az ősember?

Figyelt kérdés
Ádám és Éva nem emberszabású majmok, a mai ember képmásai. Akkor ki volt előbb?
2011. júl. 21. 17:28
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
81%

Nincs olyan !

Vagy a teremtes vagy az evolucio !

Vagy a teremtes , ami Isten altal vallt valora !

Vagy az evolucio , a mi az emberszabasu majmokbol lett !

Csak 1 lehet ! attol fugg miben hiszel !

2011. júl. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
44%
Ádám és Éva csak kitaláció. Amúgy kedves kis mese.
2011. júl. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
94%
keresztény vagyok, hiszek is istenben, de én a Darwin elmélet mellett állok. a sok keresztény istenkáromlónak tartja de honnan tudják hogy nem isten indította be az evolúciót?
2011. júl. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
69%

Az ősember, bár sok közük Y-kromoszóma Ádám(ok)nak és Mitokondriális Éva(k)nak hozzájuk nincsen. Emberszabású majmok hiába 90-99%-ban azonos génekkel rendelkeznek rokoni szál lényegében nincs. Hogy miért is nincs, azt én is nagyon szeretném tudni. És honnan került elő ~30 ezer éve ez a két génállomány azt jó lenne tudni.


Úgy néz ki Ádám és Éve egy időben éltek:


"Újabb eredmények viszont arra utalnak, hogy olykor, kismértékben, a spermium mitokondriumai is hozzájárulhatnak az utód mitokondriális genomjához. Ebben az esetben az apai és anyai mitokondriumok génjei rekombinálódhatnak. Így a mitokondriumok talán korántsem tisztán csak anyai ágon örökítik génjeiket. E jelenség léte és mértéke máig vitatott. Ha a jelenség ritka és kismértékű, akkor a mitokondriális Évára utaló definíció, valamint a térbeli és időbeli becslések nem nagyon rosszak."


[link]

2011. júl. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Úgy nézz ki a tudomány megint össze vág a hit dolog körvonalával.
2011. júl. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Vree ***** válasza:
58%
Ez nem tudományos kérdés. Egyébként isten 6000 éve teremtette a világot, és a hatodik napon az embert. Az univerzum 13,7 milliárd éves és a Homo Sapiens 200 000 (a neandervölgyi 600 000). 200 000 > 5995, tehát az ősember előbb volt mint Ádám és Éva.
2011. júl. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
76%

"keresztény vagyok, hiszek is istenben, de én a Darwin elmélet mellett állok. a sok keresztény istenkáromlónak tartja de honnan tudják hogy nem isten indította be az evolúciót?"


Én is hasonló véleményen vagyok. Természettudományos szakra járok az egyetemen, ahol volt egy tárgyam is amit egy idős hívő termtudományos professzor tartott, és pont erről szólt, írt is egy saját jegyzetet. Nagyon érdekes, ahogy össze tudja egyetetni az evolúció elméletét az isteni teremtéstörténettel. Ez alapján az én véleményem a következő:


Isten teremtette meg a világba mindazt a természti törvényt (tömegvonzás, szaporodás, genetika, öröklés stb.) ami szükséges volt ahhoz hogy végbe menjenek az őstörténet folyamatai (domborzat formálódása és a fajok kifejlődése). Ezekkel a törvényekkel több milliárd éve elindította azt a folyamatot, amit mi evolúciónak vagy a Teremtés 6 napjának nevezünk (1 nap csak jelképesen egy nap, nem 24 óra!) A 6. nap végén (vagy másképp a mai ember megjelenése idején) aztán abba az emberbe, aki az evolúció folyamán eljutott a mai fejlődési állapotába, belelehelte az ő Lelkét, és önálló tudatot, gondolkodást ajándékozott neki ("saját képmására teremtette" vagyis innentől NEM állati, ösztönlény az ember, hanem Istenhez hasonlóan önálló tudattal és értelemmel rendelkezik.)


Röviden ennyi az én hitem szerint. (hiszek Istenben, viszont tanultam elég sokat az evolúcióról és a földfejlődésről ahhoz h tudjam ez mind hosszú folyamat (legalábbis akként is leírható) így ez az elmélet áll legköelebb a szívemhez.


ui: Azt mindenképpen hangsúlyozom, hogy bár genetikailag nagy a hasonlóság az ember és a csimpánz között, és lehet h testileg levezethető egy rokonság, az ÖNTUDAT az ami nagyon fontos és megkülönböztet minket Isten többi teremtményétől, és ezt a különbséget nem cáfolhatja meg senki.

2011. júl. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Jaaaj, ne már...!


A Teremtéstörténet egy olyan történet, ami a 3000 évvel ezelőtti ember gondolkodásának megfelelt. A célja nem az, hogy tudományos szakszerűséggel megmondja, hogyan történt az élőlények létrejötte, hanem az, hogy egy egyszerű hasonlattal elmagyarázza az embereknek, hogy a Földön minden Isten teremtménye, mindenben Őt kell meglátnia. Ezen az üzeneten a későbbi tudományos (valójában a Teremtés mikéntjére rákérdező) kutatások sem változtatnak.

2011. júl. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Imádom a tudományokat, olyan kerek és érthető magyarázatot tudnak adni sok érdekességre. Ti is!
2011. júl. 24. 18:29
 10/23 anonim ***** válasza:
10%
ezt most te iróniának szántad?
2011. júl. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!