Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A perseidákat az égbolt mely...

A perseidákat az égbolt mely részén lehet majd látni?

Figyelt kérdés
Északra, délre, keletre, nyugatra? Vagy netalántán az egészen? Szeretnék minél többet látni. Ja és melyik órában lehet a legjobban?
2011. aug. 10. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenhol lehet látni, mivel ez nem ilyen kis meteorraj, hatalmas az átmérője, több tízezer km ha nem több.
2011. aug. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Perseidák = olyan meteorraj, amelynek a radiánsa a Perseus csillagképben található. Ez azt jelenti, hogy a földi észlelő számára úgy tűnik, mintha a meteorok kiindulási pontja a Perseus csillagképben lenne. Ez a csillagkép az évnek ebben a szakában észak-északkeleten kel pont az est leszálltával egyidőben, majd szépen elkezd "felfelé" és kelet felé vándorolni. (Este 10-kor tehát még az ég aljánál van észak-északkeleten, majd hajnali 3-kor már magasan a keleti égbolt közepén.)

De ez csak egy viszonyítási pont, mert amúgy nagyon nagy területen, gyakorlatilag bárhol felbukkanhatnak a "hullócsillagok", viszont statisztikailag akkor nagyobb a valószínűsége, hogy láss egyet, ha az északi és a keleti égboltot figyeled.


Mivel ez egy elég nagy meteorraj, olyan nagyon nem függ az órától, inkább a naptól (úgy tudom, 11-én lesz a legjobb), de azért ma is már biztos szép számmal lehet majd őket látni. A lényeg az, hogy minél sötétebb legyen, minél kevesebb felhővel, és hogy ne légy türelmetlen! :)

Mégis egyvalami miatt jobb minél később próbálkozni: a Hold ma csak 0:50-kor megy le, addig elég nagy fényerővel "szennyezni" fogja az eget, ezért 1 órától kezdve még több hullócsillagot láthatunk majd, ha addig fenn bírunk maradni. :) (Ja és bazi hideg lesz éjjel, úgyhogy öltözz fel!)

2011. aug. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kössz mindenkinek. Sokszor kinn szoktam lenni éjszaka, de nem tudom hogy ma mikor megyek ki
2011. aug. 10. 17:56
 4/8 anonim ***** válasza:
2011. aug. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hát én fennt leszek 1 ig. nem láttam még ilyet. nehezen bírom már de nem baj kibírom akkor is :)
2011. aug. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na, láttatok valamit? :)
2011. aug. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Éjszaka kimentem kétszer, de a telihold miatt tényleg nem volt jó, egyet láttam de annyit máskor is szoktam (vagy többet is ) de holdlementét nem vártam meg, mert korán keltem hajnalban :) Na de majd mától :)
2011. aug. 11. 19:47
 8/8 anonim ***** válasza:
én semmit láttam. de ma megnézem. ma látni fogok remélem
2011. aug. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!