A perseidák meteorrajban 11. -12. én hány hullócsillagra számíthatunk óránként nagyjából?
Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 08:44
1/6 A kérdező kommentje:
Plusz még egy kérdés, ehhez a mostani alacsonyan szálló meteorhoz, ami most volt a médiában, ilyen előfordulására mekkora esély van?
2011. aug. 9. 08:47
2/6 anonim válasza:
Ha kitartóan figyeled az eget, percenként többet is láthatsz a kisebbekből. Ha a tűzgömbre gondolsz, az jóval ritkább, ha egyáltalán lesz még olyan most a Perseidáknál, de kis szerencsével olyat is láthatsz. Ahhoz azért mázli is kell.
3/6 anonim válasza:
A Perseidák várható gyakorisága az idén kb. ZHR = 100. Ez 100 meteor/óra érték. A tűzgömbök persze lényegesen ritkábbak, viszont nem is feltétlenül Perseida tagok.
4/6 anonim válasza:
"idén kb. ZHR = 100"
Hát igen, de ez nem idei adat, hanem a Perseidák hosszabbtávú jellemzője. Amúgy igaz. :))
5/6 A kérdező kommentje:
Pedig jó lenne egy ilyen tűzgömböt látni. A tavalyiról és az ideiről is lemaradtam sajnos. www.calsky.com itt naptárazva vannak az érdekesebb égi jelenségek egész jó oldal ajánlom annak, aki nem ismeri. Itt 32 meteor/órát írnak átlagban. Sajnos telihold lesz, de azt olvastam egy oldalon, hogy a perseidák után, ha jól emlékszem 15. én éjszaka látványos lesz egy másik meteorraj is, amit már nem zavar meg a telihold.
Köszönöm válaszaitok!
Ha gondoljátok, beszélgethetünk itt erről a témáról. :)
2011. aug. 9. 17:07
6/6 anonim válasza:
A ZHR = 100 csak annyit jelent, hogy 100 látszódna óránként, ha a radiáns a zeniten lenne. De pechünkre a Perzeusz csillagkép (ahol a Perseidák radiánsa van) csak a téli estéken áll magasan, nyári estéken az északkeleti horizont felett "dekkol" és csak nagyon keservesen kezd emelkedni késő este 11-éjfél felé. És persze mire felmenne a zenitre addigra már reggel lesz, úgyhogy mindenképpen hajnal előtt érdemes nézni olyan 2-4 óra között, korábban csak óránként csak 3-5-öt fogsz látni sajna. A decemberi Geminidákkal már jobb a helyzet, mert az Ikrek csillagkép éjjel 2 körül van a legmagasabban, viszont 3. legdúsabb meteorraj a január 3/4-ei Quadrantidák radiánsa megintcsak hajnaltájt emelkedik magasra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!