Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Villámcsapást mi vonzza?

A Villámcsapást mi vonzza?

Figyelt kérdés
Ahol lakunk nagyon gyakran vannak viharok. El lehet kerülni vagy megelőzni valahogy? Olyat is hallottam, hogy több ember egy lakásban= nagyobb veszély. Ez igaz?
2011. júl. 19. 21:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Pont erre való a villámhárító. Mivel az általában jó vezető anyagból készül, magasabban is helyezkedik el, és még hozzá is van kötve a földhöz, ezért "vonzza" a villámot, földeli azt. A több emberes dolog hülyeség. Autóban is nagy biztonságban van az ember. hiszen a Faraday kalitka miatt, amit tulajdonképpen maga az autó hoz létre, pótolja a villámhárítót.
2011. júl. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
A villám lusta teremtés, minél kisebb ellenállásba ütközve akar eljutni a talajig. Egy földbe szúrt 5 méteres fémrúd tetszene neki, de mondjuk gumival leszigetelve már nem. Persze ennél bonyolultabb a dolog. A több ember = nagyobb veszély dolog elég alaptalannak hangzik, szóval csak ezért ne küldd el a vendégeket, ha van villámhárítótok, ne aggódj. Legföljebb tarts a közelben egy poroltót. Az mindig jól jön a háznál!
2011. júl. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Uhhh!! Nem is tudjátok mennyire megnyugodtam. Most is ahogy írok, már rossz idő van. És én meg mikor nagyon dörög fennt vagyok reggelig, és imádkozok gondolatban. Tegnap is hajnali 2-kor nagyon rossz idő volt ablak melett alszom, felkaptam gyorsan az ágyat és arébb vittem az ablaktól anyira félek. Ha elviszik a villanyórát a villámhárító működik?
2011. júl. 19. 22:13
 4/23 anonim ***** válasza:
94%

Villanyóra? O.o


Hadd ne bántsalak meg, de jártál egyáltalán fizika órára?


A villám egy nagyfeszültségű elektromos szikra, ami a feltöltődött felhőből csap ki a föld felé (vagy fordítva).


A villám megpróbálja a lehető legkisebb ellenállású utat megtalálni a két pont között (vagyis a felhő és a föld között). Ha ez a legkisebb ellenállású út történetesen a házfal, akkor gáz van. Ha az ember, akkor még nagyobb gáz van.


Erre találták fel a villámhárítót: kínál a villámnak egy rendkívül alacsony ellenállású utat a föld felé. Tehát abba fog csapni, nem pedig a házba.


Az ember csak akkor vonzza a villámot, ha ő a legmagasabb, legkisebb ellenállású pont. És mivel a levegő szigetelése eléggé magas, így az ember egy sík mezőn pl általában remek vezetőnek számít. Pláne vizesen.


A villámnak a villanyórához annyi köze van, hogy mind a kettő elektronokkal operál, más nem nagyon.

2011. júl. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
Igen a villámhárító tulajdonképpen egy fém drót, ami kiáll a földből és magasabb, mint a házatok. Az ablaktól, meg egyáltalán nem kell félned. Az üveg (már ha jól tudom) úgy ahogy van nem vezeti az elektromosságot. Persze írhatnád, hogy a levegő sem vezeti, de azt viszont a villám előtt a statikus elektromosság iónizállja. Amúgy csak úgy kíváncsiságból: hány éves vagy?
2011. júl. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
17/F Csak a wikiben olvastam a villámról és eléggé félelmetes, :S Amit ott írnak...
2011. júl. 19. 22:30
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A villám töltéskiegyenlítődés a töltések nagysága a lényeges a legnagyobb töltés irányába sül ki.
2011. júl. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Az ablakos téma szerintem jobb az ablaktól távolabb lenni, úgy könnyebben el jut hozzám a villám, mint

pl: a szoba közepén. Nem?

2011. júl. 19. 22:36
 9/23 anonim ***** válasza:
70%
A levegő semmiféle vezetést nem csinál! A villám egy szikra amelyik átugrik. Ugyanaz mikor hülyegyerek közelít a felsővezetékhez és átugrik a szikra. Csak a villámnál a potenciálkülönbség sokkal nagyobb.Azt tudni kell hogy a villámok legalább fele felhők között sül ki.
2011. júl. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

" A tulajdonképpeni villámot elővillám vezeti be, amely több lépésben ionizálja a levegőt, és így egyre nagyobb szakaszát vezetővé teszi." -wiki

tehát ugyan ez történik kicsiben is, amit az előbb leírtál.

És számomra ez a kérdés egyre inkább fake gyanúsabb :D

2011. júl. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!