Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ennek mi a megoldása: sin...

Ennek mi a megoldása: sin (1/3x) + sin (1/5x)?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 19:04
 1/8 Silber ***** válasza:
Ha az egyenletnek van másik oldala is, akkor megoldható.
2011. júl. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ugye jól értem, hogy egy-harmadszor x, és nem egy per három x ?

Másik probléma: megoldása egyenletnek szokott lenni, ez így nem egyenlet. Akkor a kérdés úgy szól, hogy mivel egyenlő?

Ha válaszolsz, segítek.

2011. júl. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, úgy értettem, hogy mivel egyenlő. És igen, 1/3 x nem 1 per 3x.
2011. júl. 15. 19:42
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt látszik, hogy én mire gondoltam:

[link]

Ha más a kérdés írd meg!

2011. júl. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, profi megoldás! Ez GeoGebra-val van rajzoltatva?
2011. júl. 15. 21:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen. Ha érdekel szívesen segítek a használatában.
2011. júl. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi, egyelőre boldogulok vele, amivel meg épp elakadok, azt meg szoktam nézni a leírásában.


Eredetileg ez volt egyébként a kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__1..


Csak valaki nem értette meg a lényegét, és egyből átrakatta egy másik kategóriába, mert azt hitte az Excelt nem tudom kezelni...


Az "átlagolós" módszer működik ennél a kérdésnél kiírt függvények esetében is, itt egy kép:


[link]


Ugyanaz jön ki, mint a képlettel. De főként az érdekelt hogyan adjunk össze két függvényt és úgy látszik az értékek leátlagolása járható út.

2011. júl. 15. 23:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Amit a képlettel és az átlagolással kaptál, azoknak különbözniük kellene. Ha megnézed azt a linket amit az egyik válaszoló írt, láthatod, hogy a két függvény összege bizonyos pontokon közel kettővel egyenlő, míg nálad a felével.

Ha két függvény értékeit összegzed és elosztod kettővel (átlagolsz) az ugyanaz, mintha az eredeti két függvényt átalakítod egy függvénnyé és azt kettővel elosztod.


Ha egy függvény változásának mértékére vagy kíváncsi, azt a derivált függvénnyel lehet előállítani. Ha diszkrét pontokkal van megadva a függvényed (mint az excellben), akkor a véges differenciák módszerével ( [link] )lehet előállítani a változást megadó függvényt.

Jelen esetben, ha állandó (és egységnyi) a lépésköz, legegyszerűbb, ha a két függvényérték különbségét veszed. Ha egy függvényen szeretnéd a két függvény változását megjeleníteni, akkor én simán összeadnám a diff függvényeket, az átlagolásnak azért nem látom értelmét, mert az jelen esetben egy sima 1/2-el történő skálázás. Mondjuk én inkább térben ábrázolnám (egyik tengely az x, a másik kettő a két függvény y1, y2 tengelye).


Mivel nem teljesen értem, hogy mit szeretnél csinálni, és hogy mire gondolsz, lehet, hogy nincs értelme annak, hogy mit írtam.

2011. júl. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!