Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lehet ennek a feladatnak a...

Mi lehet ennek a feladatnak a megoldása?

Figyelt kérdés

Fizika feladat:

Egy jármű egyenletesen 5 m/s-ról 25 m/s-ra növeli sebességét. Gyorsulása 4 m/s². Mennyi időt vesz igénybe a gyorsulás, és mekkora utat tesz meg közben a gépkocsi?


Na most, kiírtam az adatokat így:

v0 kezdősebbeség: 5 m/s

v1: 25 m/s

a: 4 m/s²

s: ?

t: ?


Már ott elakadtam, hogy ugye az s képlete:

v0 x t + a:2 x t²

Tehát ehhez kéne tudnom az időt, de annak meg nem tudom a képletét. És ha jól tudom, így meg kétismeretlenes ez az egyenlet, amit mi még nem tanultunk, tehát nem várhatják el. Vagy én gondolom rosszul? Valaki tudna segíteni?


2011. jan. 6. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyorsulás definiciójából kell kiindulni.


a=dv/dt---> t=5sec.


négyzetes uttörvény: s=vot+(a/2)t^2=25+2*25=75m

2011. jan. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Fú, hát ezt nagyon nem értem..:)

Nincs ennél valami könnyebb megoldás?

2011. jan. 6. 19:20
 3/4 anonim ***** válasza:

ne agyatlanul helyettesíts be a képletekbe, nem mész vele semmire, ha foggalmad sincs az egészről.

kezdésnek: ha 5m/s ről 25m/s re gyorsít, az ugye 20m/s sebességváltozás.

ha 1s alatt 4m/s-mal gyorsul, akkor vajon hány másodpercig kell gyorsítania, hogy összesen 20m/s-re gyorsuljon?

2011. jan. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
azért köszi.. :D
2011. jan. 6. 19:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!