Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit láthattunk az égen, ami...

Mit láthattunk az égen, ami ilyen fényes volt?

Figyelt kérdés
Kint ültünk a kertben (Bp) és egy csillagoknál jóval fényesebb pont haladt el fölöttünk. Olyan volt, mint egy műhold, de ennyire fényeset még sosem láttunk. Műhold volt? Vagy esetleg a nemzetközi űrállomás? Vagy mitől lehetett ennyire fényes?
2011. jún. 25. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Simán lehetett az ISS, és úgy lehet olyan fényes, hogy amíg itt már lement a nap, az ISS-t 360km magasan még megvilágíthatja.
2011. jún. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha átment a fél vagy egész égbolton, akkor vagy repülőgép, vagy az ISS.


Ha megjelent, ment kb. 5-10 másodpercig, majd elhalványult, akkor Iridium-villanás.


Ha színes volt, és nem járta be az égboltot, hanem csak emelkedett és aztán eltűnt, akkor jelzőrakéta.

2011. jún. 26. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hasonló jelenség mozgás nélkül a szcintillációnál jóval nagyobb vibrálással (ami azért érdekes, mert volt, hogy felhő ment el előtte de akkor előfordult, hogy erősebb lett a fénye) mi lehetett?
2011. jún. 26. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Átment az egész égbolton, és tuti nem repülő volt, mert nem villogott, és még sosem láttam ennyire fényes repülőt..

Köszi, akkor úgy tűnik az ISS lehetett

2011. jún. 26. 10:01
 5/5 anonim válasza:
De jó, ezt én is láttam! :) Nekem is azt válaszolták, hogy az ISS volt! :) Nagyon érdekes volt
2011. jún. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!