Az ununoktiumnak (Uuo) milyen lehet a halmazállapota?
Figyelt kérdés
Mert ugye a többi nemesgáz gáz, de vajon ez is?...
2011. jún. 22. 10:51
1/9 anonim válasza:
Szerintem szilárd. Ahogy megfigyeled a nemfémes elemek (B-Po balra) a nagyobb rendszámmal csökkennek. Az At például már nem nemfém, hanem félfém. Annak az anyagnak, amit említettél már nem szabadna nemesgázként viselkednie (ha ott is van a Rn alatt). Valami félfémnek gondolnám, szilárdnak.
2011. jún. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 Silber válasza:
Nem. A periódusos rendszerben található trendek alapján az Uuo nemesgáz, tehát légnemű, kémiailag meglehetősen inert anyag (természetesen csak akkor, ha sikerülne nagy mennyiségben előállítani). Épp ezért szagtalan, és emellett valószínűsíthetőleg színtelen is (nincs könnyen gerjeszthető elektronja az oktett miatt). A nagy atmotömeg miatt könnyebben lehetne kondenzáltatni mint mondjuk a hidrogént, de így is elég nehéz lenne.
2011. jún. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
1. vagyok, a 2. hozzászóló miatt utánanéztem a wikin:
"For example, although ununoctium is a member of Group 18, it may possibly not be a noble gas, unlike all the other Group 18 elements.[1] It was formerly thought to be a gas but is now predicted to be a solid under normal conditions due to relativistic effects."
"Boiling point (extrapolated) 350±30[1] K, 80±30 °C, 170±50 °F"
Egyáltalán elő lehet állítani észlelhető mennyiségban? Én nem tudom miért erőszakolnak egyes anyagok előállítását ami nem fordul elő a természetben.
2011. jún. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 Silber válasza:
Ezesetben elnézést kérek. Annó az első zh-m írásakor pont ez volt a feladat, hogy becsüljük meg az Uuo tulajdonságait, amelyre a fentebb említett megoldás volt a helyes, maximális pontú válasz. Az hozzáveendő, hogy a wikipediáról idézett adatok extrapoláltak, tehát becsült értékek, amelyek nagy eltérést mutathatnak a fizikai valóságtól. Ezzel foglalkozik a műszaki termodinamika nevű tudományág.
2011. jún. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
"miért erőszakolnak egyes anyagok előállítását ami nem fordul elő a természetben."
Ilyen anyag a tiszta vas vagy alumínium is.
A te hozzáállásoddal ma is fent makogna a fán az a pár jószág, amelyik életben maradt volna. Az ember ugye azért lett ember, mert le kellett jönnie a fáról és új utakat keresnie. Ez azóta is így van...
Ezen kívül az is igaz, hogy ezek az elemek nagyon gyorsan bomlanak - de van egy olyan elképzelés, hogy később, a még nagyobbak között lesznek stabilabbak is.
2011. jún. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Ha megnézed az U betűs elemek hamar lebomlanak és mint azt szeretett tanárom is mondta NEM nemesgáz. Mivel atommagja hamar lebomlik ezért nem stabil nemesgáz a szerkezete.
2011. jún. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2011. jún. 26. 12:03
9/9 anonim válasza:
"Mivel atommagja hamar lebomlik ezért nem stabil nemesgáz a szerkezete."
Ez nagy butaság volt.
A nemesgáz szerkezet nem az atomagtól függ (annak csak a töltésétől), hanem az elektronhéjtól. Ha az zárt, az nemesgáz (kivéve, ha annyira nagy, hogy már normál körülmények között folyadék lesz).
Az más kérdés, hogy van-e ideje akár egy elektronnak arra tévednie.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!