Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen rovart láttam?

Milyen rovart láttam?

Figyelt kérdés

Van egy nagy kerti tavunk, ebben láttam most egy számomra ismeretlen rovart. Hobbiszinten egyébként elég jól értek hozzájuk, ezért lepett meg. Először, mikor megláttam, botsáskának hittem. Hosszú, elnyúlt teste volt, barna színű, vékony ághoz hasonló. A teste végén két hosszú nyúlvány volt, amik a víz felszínét érintették. Amikor megláttam az első lábait, akkor már nem gondoltam botsáskának, mert inkább a fogólábúakra emlékeztetett (ide tartoznak az imádkozó sáskák). Hasonló lábai voltak, mint egy imádkozó sáskának, és nem láttam a szájszervét, úgy nézett ki, mintha azok a lábak a szájszerveinek megnyúlásai lennének (mint egy skorpiónál). Szerintem szúró-szívó szájszerve volt. Kitűnően úszott. És arra is rögtön rájöttem, hogy a két nyúlvány kopoltyú volt (mindig érintették a víz felszínét).

Mi lehetett ez? Én víziskorpióra tippelek, bár ilyen fajtájáról még csak nem is hallottam.


2011. jún. 19. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyen volt?

[link]

Ez a vízi botpoloska. Leginkább erre hasonlíthat az, amit leírsz, mert egy víziskorpiót összekeverni egy botsáskával olyannak, aki ért a rovarokhoz igen durva.

Ha hobbi szinten értesz hozzájuk, jegyezd meg, a vízipoloskáknak (és úgy általában a poloskáknak) nincsenek kopoltyúik. (Tracheakopoltyúk csak lárvális szervként vannak jelen, de a poloskák epimorfózissal fejlődnek, nem hemimetamorfózissal.)

Az első pár láb alakult fogószervvé, még itt is stimmel a leírás.

2011. jún. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Valóban ez az, köszönöm!


Koplotyú... nem kopoltyút akartam írni, hanem légzőcsövet:D A lényeg, hogy arra jöttem rá rögtön, hogy ott vesz levegőt, csak úgy, mint a víziskorpió. Egyébként sztem nem annyira durva szarvashiba, ismerve a rovarok változatosságát, sokszínűségét, simán el tudtam volna képzelni, hogy a víziskorpiónak van egy ilyen "extrém" fajtája.

Mennyire gyakori ez az állat?

2011. jún. 19. 19:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Meglehetősen gyakori. Nem is értem, eddig hogy nem futottál össze vele.
2011. jún. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!