Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vannak még egyáltalán vadméhek?

Vannak még egyáltalán vadméhek?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam, hogy ugye azt mondják, a medvék szeretik a mézet. A medvékről nem a micimackó-kép él bennem, ennek ellenére tudom, hogy tényleg megeszik, ha találnak. De hol találnak? Hol élnek vadméhek? Azért merült fel bennem ,mert a méhészek szaporítanak, befognak, de nem vadméheket. Apukám méhész volt, ő azt mondta, Mo.-n már nemigen vannak. Gondolom azért a szibériai erdőségekben biztos van, de akkor ezek szerint nálunk tényleg nincsen?
2011. jún. 13. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Természetesen élek az erdőben is méhek.
2011. jún. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen! Saját magam tapasztaltam nemrég, gombát szedtűnk a Bükkben amikor tőlem kb 5-métere csüngöt egy kaptár (vagy mi a fene) azt sem tudtam hogy iszkoljak onnan!!!
2011. jún. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elég ritkák, mert főleg idős, odvas fákba fészkelnek, azokat viszont az erdészek általában hamar kivágják. Azért néha lehet találni még 1-1 családot, múltkor én is láttam egyet.
2011. jún. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ritkák, de vannak...
2011. jún. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak még, de kevesen, mert kevés az öreg, odvas fa, amibe fészkelhetnek. A hideg szibériai tundrát, tajgát azért gondold át a vadméhekkel kapcsolatban, télen a fagyban a méhek nem repkednek odakint, és azért északon bizony hideg van. (Ha kivirágzik a tundra, természetesen felmennek a sarkkörig is, de télen lehúzódnak a jóval melegebb, kisebb fagyokkal bíró vidékekre.)
2011. jún. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"ma 17:28"


Senki nem írt tundrát (csak te), mivel ott nincs is erdő. Tajga annál is inkább, ahol pedig simán vannak vadméhek. Csak gondold át...

2011. jún. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!