Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Felfedeztem a cs mértékegységr...

Felfedeztem a cs mértékegységrendszert?

Figyelt kérdés

Rájöttem, hogy a cgs-ből a g felesleges, mert a tömeget ki lehet fejezni a hosszúsággal és az idővel a következőképpen:


Két test 1-1 tömegegységgel rendelkezik, amennyiben azokat 1 méterre lerakva egymástól 1 másodperc alatt 1 centimétert közelednek egymáshoz.


ma 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék erre a testre, hogy milyen anyagból lehet. Az biztos, hogy nem a periódusos rendszerben kell keresgélni.
ma 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem fedeztél fel semmi értelmeset. Teljesen elég lesz, ha rendesen megérted a már jól kitalált dolgokat!

🤦

ma 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1


Remek, akkor valóban felfedeztem a cs mértékegységrendszert, hisz mindössze ennyi problémád van, hogy túl nagynak tartod az alapmértékegységet.

ma 19:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a hülye, hogy belegondolok egy ilyenbe, de ugye kapásból az a baj, hogy ha csak a két tárgy alakján változtatsz, akkor már másmilyen gravitációs erő hat köztük, ha 1 méterre vannak egymástól. Tehát még erőlködhetsz ezen egy keveset.


> „Teljesen elég lesz, ha rendesen megérted a már jól kitalált dolgokat!”

Szerintem az is teljesen elég, ha az SI-ből sikerül megérteni a s, m, kg, A és K mértékegységeket… Ezért is nem fogom megemlíteni a Planck-egységeket.

ma 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jönne végre egy értelmes válasz?
ma 19:51
 6/6 anonim ***** válasza:

> „Felfedeztem a cs mértékegységrendszert?”

Nem. Mert, aki tanult mértékegységrendszerekről, és végig gondolta őket, az már gondolatban felfedezett olyan mértékegységrendszert, amiben csak a hosszúsághoz és az időhöz tartozik alapegység. Ráadásul valószínűleg olyat, ami egy-két nagyságrenddel pontosabban meghatározott és könnyebben megvalósítható, mint ez. Hogy nem beszélnek róla, és emiatt nem hallottál róla, az azért van, mert még nem jöttek rá, hogy hol hasznos.


De már említettem neked egy olyan mértékegységrendszert, amin rágódhatsz, és se centiméter, se másodperc nincsen benne. De ha elmész fizika szakra, akkor olyanról is hallhatsz, amit használnak, és lényegében csak eV (energia) meg a V (feszültség) van benne, például.


De oké, ha bizonyítani akarsz, akkor ki tudod számolni, hogy mi lenne a gravitációs állandó értéke az általad vázolt rendszerben?

ma 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!