Látszólag nagyon értelmetlen 3 évig a folyómederben csücsülni lárvaként néhány perces életért. Mi értelme van a tiszavirág létének?
Ha jól tudom, akkor a halak eszik, szóval nekik ez ritka táplálék.
Amúgy 1. ha nem tudsz értelmes választ adni, akkor minek válaszolsz? Nem értem, hogy a pisták mért vannak itt..
Az élet nem arra megy, hogy van-e értelme, vagy sincs. Ennyi erővel az emberi életnek mi értelme? Elvagyunk, tönkretesszük a világot magunk körül, aztán feldobjuk a pacskert, és vége. Most ennek hol van értelme?
Amúgy lárvaként is él, táplálkozik, stb. Igazából a lárva lét a lényeg, a kifejlett rovarként csak szaporodik. Arról nem is beszélve, hogy a többi élőlénynek rendkívül jól jön ez, hiszen ingyen kaja, méghozzá rengeteg.
Így van. A lárva a folyómederben is él. Így viszonylag hosszú az élete.
Az "értelme" pedig ugyan az, mint a többi élőlény életének. Fajfenntartás.
Nem tudom mi mást vársz.
Az élet nem erről szól, hogy van-e értelme.
Afrikában vannak helyek, ahol átlag 5 évente van csak annyi víz, hogy hogy egy békanemzedék fel tudjon nőni. A többi 4 évben az ebihalak megfulladnak a kiszáradó tavakban.
Mégis élnek ott békák - és minden évben nekiindulnak megküzdeni a világgal.
A lárva pedig nem él rosszabb életet a folyómederben, mint a tiszavirág a levegőben.
Vannak baktériumok, amelyek egész életükben 3 km mélyen élnek a talajban. Annak mi értelme van?
Az életnek önmagában semmi értelme nincs. Neked kell értelmet adni neki.
Magicicada septemdecim - ő a tizenhétéves kabóca. Igen, 17 évente rajzik. Hozzá képest az a három év igazán semmiség.
Azt hiszem, te összekevered az életet az imágó létforma életével. Lárvaként is él, csak nem szaporodik. Nem "gyerek", hanem nem szaporodóképes egyed. Csak a szaporodás történik kifejlett állapotban, valóban, ez néha pár perc (hímek), néha egy nap (nőstény - a petéket le kell rakni!). De addig vadászik a vízben, éldegél vidáman. "Értelme" az ő életének sincs, ahogy a tiednek sem, hiszen nem "azért csinálja", mert valami felsőbb értelem szerint teszi. Te sem azért születtél és nem azért fogsz meghalni, mert annak lett volna (illetve lenne) bármi értelme. Hogy valaki értelmes életet él e kettő időpont között, az más kérdés. Valószínűleg a tiszavirág a saját szemszögéből nagyon is értelmes életet él, megpróbál túlélni, és ez neki elég.
Hogy a szaporodás után véget ér az élete, az nem annyira különleges. Sok hasonló rovarfaj van (csak nem ennyire rövid az imágóként eltöltött létük), és még pl. a pókoknál, vagy az imádkozó sáskánál is a nőstény szaporodás után (ájtatos manónál már közben) megeszi a hímet. Na, annak se sok értelme van kívülről nézve, és ott is az utódnemzés volt az utolsó cselekedete életében.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!