Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A nap körül hogyan keletkezik...

A nap körül hogyan keletkezik szivárvány?

Figyelt kérdés

Pár napja voltunk strandolni a Körösnél, és dél körül felnéztem az égre (pont fölöttünk volt a nap), és a nap körül volt egy szivárvány. Szabályos kör alakja volt, és a nap volt a középpontja. Eső nem esett, még borongósra sem állt az idő, de volt egy pár fehér felhő elszórtan az égen. Mitől keletkezett?


Erről eszembe jutott, hogy még tavaly voltam kirándulni a hegyekben, és a szálláson, ahol nem volt annyi fa, és tisztán látszott az ég, egyszer felnéztem, és fölöttem egy afféle szivárvány "folt" volt. De tényleg csak 1 pici darabka, aminek szivárvány színe volt. Esőre nem emlékszem, akkor nem esett, de előtte lehet, hogy igen. Erre valami magyarázat?


2011. jún. 12. 14:53
 1/2 dellfil ***** válasza:
100%

Amit láttál, az valószínűleg "halo" jelenség volt.

[link]

Részletesebben:

[link]

Lehet, hogy ilyet láttál?

[link]


dellfil

2011. jún. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, ilyen volt. Köszönöm a választ! :)
2011. jún. 12. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!