Hogyan keletkezik a szivárvány?
Figyelt kérdés
2007. máj. 31. 16:05
1/40 anonim válasza:
A napfény, amelyet sárgás színűnek látunk, valójában többféle színből áll össze: vörös, narancs, sárga, zöld, kék, lila és ibolya. Egy heves eső után a levegőben lebegő vízcseppecskék úgy viselkednek, mint a prizmák, és a fényt összetevőire bontják. Így keletkezik a szivárvány.
2/40 anonim válasza:
A szivárvány olyan optikai jelenség, melyet az eső vagy páracseppek okoznak, mikor a fény prizmaszerűen megtörik rajtuk, és spektrumára bomlik. Akkor alakul ki, ha a levegőben lévő vízcseppeket a napfény alacsony szögből éri. Az ív külső része vörös, míg a belső ibolya.
3/40 veszettkecske válasza:
A zuhanó vízcseppekre sütő napsugár behatol a csepp belsejébe, eközben megtörik, majd a csepp belső faláról visszatükröződik és kilép a cseppből, és még egyszer megtörik.
7/40 veszettkecske válasza:
majd megpróbálom jobban és és érthetőbben is megfogalmazni
8/40 veszettkecske válasza:
Azért fontos, hogy a csepp belsején is megtörik, mert ezért látjuk napnak háttal állva
9/40 veszettkecske válasza:
Az meg egy másik dolog, hogy miért nem hatol át a csepp belsején az összes fény, miért tükröződik egy része vissza a csepp belső faláról
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!