Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem lehet ilyet?

Miért nem lehet ilyet?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet olyat csinálni, hogy pl egy lámpával megvilágítunk egy napelemet, és így energiát termelünk? Vagy olyat, hogy villanymotorral forgatunk generátort, és enegriát termelünk (akkut is iktatunk a rendszerbe)? Tudom, hogy lehetetlen, de miért?
2011. jún. 9. 22:38
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Tanultam én az entrópiáról, és tudom is, mi az, meg az ilyen energiamegmaradási folyamatokról, csak azt nem vágtam, hogy miért nem csinálnak ilyet. Ezek szerint kevesebb áramot termelne, mint amennyit elhasznál.


A másik a gravitációs dolog: néhány komoly fizikus és tudós olyasmit akar bizonyítani, hogy a gravitációs kölcsönhatás nem is létezik, mert a gravitonok, amiket elméletben leírtunk (vagyis azt írtuk le, hogy lennie kéne (közvetítő részecske)), gyakorlatilag sohasem lesznek megfoghatók úgy, mint a fotonok, a W-/Z- bozonok, és a gluonok. Mert ezek már ugye megmért, létező részecskék.

2011. jún. 10. 23:20
 12/14 anonim ***** válasza:

Na azért , hogy teljes legyen a kép elméletileg lehet a "semmiből" energiát kivonni.


Szal a kvantummechanika szerint a tökéletes vákum sem üres. Folyamatosan részecskék keletkeznek és oltják ki egymást. Mivel kioltják ezért vákum. :-)

Nah, tehát ha egymáshoz nagyon-nagyon közel lévő fém lap közötti rést nézünk, ott csak meghatározott frekvenciájú fotonok keletkezhetnek ( a lapok távolságának függvényében ) míg a lapokon kívül "bármilyen" . Ergó kívül több foton keletkezhet mint "belül", tehát a kívül lévő részecskék nyomást gyakorolnak a lapokra ... nagy vonalakban kb. Bővebben lásd Casimir-effektus.

Hajrá ifjúság, tessék belőle ingyen energiát kinyerni. Csak némi nanotechnológia szükségeltetik hozzá.


:-)



Üdv


Kárókatona

2011. jún. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Köszi a tippet, megyek és ki is próbálom a garázsunkban!
2011. jún. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Még mindig nem értem, hogy a Casimir-effektusból hogy akarsz energiát kinyerni...
2011. júl. 26. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!