Miért nem lehet ilyet?
Nem lehetetlenek ezek a dolgok,csak nem hatékonyak.
Lámpával megvilágított napelem több energiát fogyaszt mint amennyit előállít.
Ugyanez igaz a generátorra is.
"A másodfajú örökmozgó olyan gép, ami a környezetéből felvett hőenergiát veszteségek nélkül munkavégzésre tudja fordítani. Egy ilyen gép hatásfoka pontosan 100%. A termodinamika második főtétele alapján ilyen gépet nem lehet készíteni."
Lényegében arról van szó, hogy valamennyi energia mindig veszteségekre fordítódik. A generátor súrlódik(hiába kened akármennyi zsírral, vagy teszel mágnescsapágyat...), a napelem csak a fény egy részét alakítja elektromos energiává, az akkumulátorba berakott energia nem teljes egészében nyerhető ki, mert beül kémiai, és elektromos veszteségek elviszik az energia egy részét.... Minden berendezés hatásfoka kevesebb mint 100% ebből kifolyólag nem lehet másodfajú örökmozgót kreálni.
Esetleg ebben a formában következetesebb:
Spontán folyamatok esetében a magukra hagyott rendszerek entrópiája csak növekedhet, ahol az entrópia a "rendezetlenség".
Vagyis spontán olyan folyamat nem játszódik le, ahol a rendszer egy rendetlen állapotból(törött váza a földön) egy alacsonyabb entrópiájú állapotba megy át (törött váza felugrik az asztalra, és összeáll egész vázává)/kisarkított példa.
2. voltam
A természetben az energia mindig a legrendezetlenebb állapot felvételére törekszik. A "gép" energiát rendez, tehát "természetellenes". Lásd fenn az entrópiát.
Ha nem tudod mi az entrópia nézz körül a szobádban :-)
Naja, jók az előző válaszok. Én még annyit hozzátennék, hogy sokan próbálkoznak ilyen gépek építésével, de nem esik le nekik, hogy ha lehetséges lenne, akkor alapjaiban máshogy kéne működnie a világnak, mint ahogy most működik.
Egy nagyon egyszerű példát mondva: az asztalra kitett forró tea nem lehűlne egy idő után, hanem ellenkezőleg, egyre melegebb lenne. De rengeteg más ehhez hasonló egyszerű tapasztalati dolog van ami miatt nem lehetséges.
éppenségel van ami folyamatosan tudja növelni az energiáját.
fekete lyuk. aztán egyszercsak szétdurran valahol, s egy fehér lyukként (ezt ritkán emlegetik) talán egy ősrobbanást hoz létre, egy párhuzamos univerzumot.
Nem a célod lehetetlen, hanem a módszerek elvei nem jók amiket felhoztál. Tisztában vagyok az energiamegmaradással és nem is vitatom, magyarul energiát nem lehet teremteni és elpusztítani sem. Viszont észre kellene venni, hogy az egész univerzum fraktális jellegű, tehát ugyanazokból a struktúrákból épül fel a legkisebb dolgoktól a legnagyobbakig. Szóval egy atom struktúrája/működése ugyanaz mint egy naprendszeré, a naprendszeré ugyanolyan mint egy galaxisé, egy galaxishalmazé ugyanolyan mint egy galaxisé, és így tovább, mintha ezek különböző energiaszintek lennének. Az energia pedig annyit jelent: Mozgás. Egy test mozgása, a hő, a radioaktivitás is ugyanúgy szimplán mozgást jelent, csak a maga szintjén. Most ehhez jön az, hogy a mai "energiatermelő" gépeink úgy működnek, hogy az anyag struktúráját változtatják meg, az ebből felszabaduló mozgás pedig szétszóródik a különböző szinteken. Ha például benzint égetsz, akkor az egyrészt fénnyé és hővé alakul, másrészt növekszik az anyag térfogata, harmadrészt az égéstermék már nem benzin és oxigén keveréke lesz, viszont te csak néhány szintjére került energiát tudod hasznosítani, például a hőt és a térfogat növekedést, a többi veszteség lesz (viszont a saját szintjén megmarad). Ellenben ha megnézel egy atomot ami kívülről nyugalomban van, a belső rendszerén látod, hogy - "...és mégis mozog". Ha találsz egy olyan módszert vagy csatornát, amivel úgy tudsz mozgást átjuttatni - egy egyensúlyban lévő rendszerből - egyik szintről a másikra, hogy körben nem szóródik szét a kettő közötti szinteken, majd ugyanúgy vissza tudod vezetni a kiinduló rendszerbe, beállítottál egy olyan körfolyamatot, ami úgy van egyensúlyban, hogy mozog, ebből már folyamatosan korlátlan ideig szolgáltathatsz - de nem "teremthetsz" a semmiből - energiát, viszont a végeredmény ugyanaz.
Ha konkrét tippet szeretnél először is tartsd szem előtt, hogy ha a struktúra nem változik akkor minden energiaszint csak a saját szintjére hat. Részecskesugárzás a részecskesugárzásra, hő a hőre, fizikai test a fizikai testre, én pedig azt mondom, hogy a mágnesességgel érdemes foglalkozni. Ugyanis minden erőhatásnál van közvetítő részecske, kivétel vagy távolba hatásban nincs. Két mágnes pedig egymás közelében a mágneses erőterük miatt elmozdul, az erőteret pedig az atomon belüli elektronok mozgása hozza létre, tehát maga a mágneses tér is fénysebességgel mozgó részecskékből áll. Az elektron mozgása az egyik mágnesben és körül létrehozza a mágneses teret, két mágnesnél a két erőtér hat egymásra, a második mágnes változó erőtere pedig hat annak az elektronjára, ami fizikailag elmozdítja egyiket/másikat/mindkettőt, magyarul ez egy olyan mozgásátvitel szubatomi szintről fizikai szintre, hogy közben az energia ha akar sem tud sugárzássá és hővé alakulni. A poént itt nem fogom lelőni de akinek kedve van és egy kicsit ért hozzá, egy írólapon 2 perc alatt levezetheti a mágneses részecskék pályáját és energiáját úgy, hogy az a relativitáselmélettel és a Maxwell-egyenletekkel is passzolni fog.
A közhiedelemmel ellentétben pedig nem a fizikának vannak korlátai hanem a tudományos látókörünknek, és talán mégsem teljesen őrült aki ilyenekkel foglalkozik. Lehet, csak szélesebb a látóköre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!