Melyik témaköröket kell tudni fizikából ahhoz hogy a gépészmérnöki szakmából jó legyen az ember?
Középiskolában annyira alapszinten tanulod, hogy érdemes mindent tudni, eleve nem sok tanulás kell hozzá, csak értés. Egyetemen meg úgyis kiverik belőled az adott területet.
Amúgy statika, szilárdságtan, áramlás-, meg még nem tudom.
Középiskolai anyag? Minden/és semmi! Nem vicc.
BME gépészen tanulok: Statika, Szilárdságtan, Dinamika, Rezgéstan, Áramlástan, Hőtan, Elektro alapok, Digit elektro, Analóg elektro.(már csak az utcsó kettő van vissza jupííí :D)
Lényegében arról van szó, hogy egyetemi tananyag nagyságrendekkel nehezebb több mint a középiskolai.(10-100)
Szóval nem igazán a tudás a lényeg, mivel azt az elejéről kezditek, képletek pl. teljesen haszontalanok abból a szemszögből, hogy csak olyan összetett problémákat vizsgáltok, amikhez az alap képletek részben vagy egyáltalán nem jók.(mgj. Minden középiskolás képlet egy szép integrál vagy difegyenletből/vagy többől/ van levezetve jó-pár elhanyagolással, és pont azt próbálják itt megtanítani hogy kell levezetni őket, vagy bonyolultabb esetekre hogy kell a kiindulási egyenletből használhatót varázsolni.)
Ellenben ami kell, az a készség. Vagy hogy nevezzem. Mikor meglátod az összefüggéseket. Szóval a józan paraszti észnek titulált városi megfogalmazásban készség kell amit ott fejlesztenek ki. Meg a szorgalom.
Ami még nagyon fontos ha van, anélkül hmm... a matek. Az viszont kell töviről hegyire. Átlag minden 2. matekA1 hallgatót azért kaszálnak el mert a közép anyag nem megy neki. A többit azért, mert az új anyagot képtelen feldolgozni. És bizony 3 félév matek híján ezeket a hangzatos tárgyakat nem engedik felvenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!