Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kóstolta már valaki az umamit?

Ozmium42 kérdése:

Kóstolta már valaki az umamit?

Figyelt kérdés
Elvileg a nukleinsavaknak van enyhén édeskés, umami ízük. Ha jól tudom. Tapasztalatok?
2011. máj. 25. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:
A húsízt ez szabja meg főleg, illetve a kínai kaják jellegzetes borzalom íze az umami receptrokat ingerli. Glutamát-receptorok váltják ki, szóval asszem a Na-glutamát ez a borzasztó ízfokozó (ettől van a "kínai étterem betegség", amiben pl. én is szenvedek állítólag, de szerintem csak a szag tehet róla).
2011. máj. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az umami az lényegében az az íz, amit a vegeta, podravka és egyéb "univerzális" ételízesítők megkóstolásakor érzel, a sós mellett.


Előző:


A kínai étterem szindrómát akkor tapasztalhatod meg, ha eszel kínai ételt, nem pedig ha szagolsz. Elvileg valami fejfájós, nyűzsgős, nyugtalan érzés az étkezés után röviddel, és nem is tart sokáig.


Ilyen betegésgben "szenvedni" mármint hosszú távon nem lehet, ez nem egy állapot amit elkapsz és úgy maradsz, hanem inkább egy enyhe lefolyású mérgezés/túladagolás, aminek a hatása hamar elmúlik.

2011. máj. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A "kinai étterem szindrómához": úgy értettem, hogy ahányszor bemegyek egy kínaiba, mindig kijön rajtam. Így "szenvedek" benne. Amúgy szerintem csak a szag, mert ha simán csak kínai kaját eszek itthon, semmi bajom, ezért mondom. (Szóval nem ez a gond, hanem más.)
2011. máj. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
21:42 valószínűleg a te esetedben az egész csak placebó. Belőlem az vált ki rosszullétet, émelygést és még kiütéseket is hogyha be kell mennem egy iskolába.
2011. máj. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!