Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ki hiszi el ezt az ősrobbanáso...

Ki hiszi el ezt az ősrobbanásos mesét?

Figyelt kérdés
meg hogy kiszámolja bárki is a világegyetem tömegét?belegondolt már ebbe valaki?meg hiányzik egy kis tömeg aztán kitalálok hozzá egy kis sötétanyagot,hogy meglegyen az egyenlőség az egyenletemen? és hova teszik azt a tudósok,hogy amikor kicserélték az űrtávcső elektronikáját és újrainditották olyan felbontást kaptak a megelőzőkhöz képest mintha egy sötét szobában felkapcsolják a villanyt?
2009. márc. 13. 13:21
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
A Doppler effektusnak köszönhetően biztosan tudjuk, hogy a világegyetemet alkotó dolgok távolodnak. Márpedig ha valamik távolodnak egymástól, akkor azok a valamik egyszer közel is voltak. A világegyetem tágulása tény, attül függetlenül, hogy te elhiszed vagy sem. Szóval a kérdésedre válaszolva, igen, én nagyon is elhiszem ezt a "mesét".
2009. márc. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim válasza:
88%
Nah és istent ki teremtette?vagy megfogta a saját haját és úgyrángatta elő magát a semmiből?
2009. márc. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
na az "istenesnek".az utolsó hasonlat már legalább ide köthető,mivel jól illik az ősrobbanás kezdetéhez.doppleresnek:- ha vöröseltolódást nézzük már az ötvenes években rájöttek,hogy valami nem stimmel vele,mert elképzelhetetlen sebességeket számoltak ki vele fénysebesség több százszorosa meg ilyenek. persze newton is azt hitte igaza van...(persze részben igaza is van)
2009. márc. 13. 16:31
 14/31 anonim ***** válasza:
94%

Én nem hiszek senkinek.

Az ősrobbanás elmélet (nem mese) csak egy a több tucat közül, és a fizikusok sem tudnak megegyezni, hogy melyik igaz. Túlzásnak tartom, hogy olyan kevés rálátással ami neked van így kritizálod az elméletet ("alapvetően hibás következmény"), mivel ezeket neves professzorok alkották. Nézz utána a többi elméletnek, és akkor választhatsz, hogy melyik tetszik. Pl. van elmélet ami szerint nem a világűr tágul, hanem a fénysebesség "öregszik" és egyre lassul. Ezeket soha nem lehet bizonyítani.

Einstein is azt mondta, hogy számtalan kísérlettel sem lehet bizonyítani, hogy igazam van, de egyetlen kísérlet is bebizonyítja, ha nincs igazam

2009. márc. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

te egy alapvető hibában leledzel, bár erről igazából nem te tehetsz.


nincs olyan, hogy bizonyított. legalábbis a tudományban nincs. (a matematikát leszámítva, mert az egészen más dolog)

a tudomány úgy működik, hogy egy adott (akár igen komplex) jelenségre ad valami magyarázatot. aztán ezt a magyarázatot vizsgálgatják, elemzik és ha (legalábbis bizonyos hatókörön belül) jónak tűnik, akkor lesz belőle törvény. de ettöl nincs bizonyítva, mert bármikor történhet valami, ami aláássa az egészet.

ez történt pl. a newtoni fizikával, meg az első tágulási elméletekkel. akkor még úgy gondolták, hogy a tágulás lassul, majd megáll és végül önmagába olmik vissza, aztán rájöttek, hogy nemhogy nem lassul, de még gyorsul is. ebből jön a sötét energia elmélete, ami nem keverendő össze a sötét anyaggal, mert az más.


ez elmélet. bizonyos kérdésekre válaszolol, bizonyosakra nem. (egyébként a MOND jobb ennél, csak az valamiért nem annyira népszerű, legalábbis a médiában)

az viszont biztos, hogy te a "volt is, lesz is, de mozgásban van" elméletednél sokszorta alátámasztottabb, a tied ugyanis már a vöröseltolódást sem magyarázza meg.


egyébként az aggályod a kutatással kapcsolatban koránt sem megalapozott. ugyanis ménnél sz@rabb kezdeti elméletből indulunk ki, annál hamarabb és élesebben kiütközik a hiba, ami további kutatásokra sarkall. ha belegondolsz az egész newtoni rendszer baromi sokáig működött, egészen addig, amíg nem kezdték el igazán vizsgálgatni a fényt, akkor omlott csak össze, pontosan azért, mert egy nagyon jó elmélet volt, aminek a hétköznapokban annak ellenére sem mondott ellent semmi, hogy amúgy nem igazán volt jó.

2009. márc. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Nah, előszőr is: mivel bizonyítottan minden távolodik egymástól, ezért ezt a folyamatot vossza fele lejátszva, azt kapjuk, hogy egyetlen pontba kerül MINDEN anyag.

Egyébként is, a húr elmélet, vagy M-elmélet ( mind a kettő ugyan az) megpróbálják egyessíteni a relativitás elméletet, a Newtoni fizikát, a gyenge kölcsön hatást, azt erős kölcsön hatást egyetlen egyenletben, ami tulajdonképpen leírja a világegyetem működését. Einstein is megpróbálta, csak ő nem tudott az erős kölcsönhatásról. Ezaz energia tartja egyben az atomokat alkotó neutronokat és protonokat. De ha még kisebbre vesszük a dolgot, akkor kapjuk a kvarkokat, amik a neutront, protont, elektront alkotják. Amik meg a kvarkokat alkotják, azokat rezgő, húr szerű energia szálakhoz hasonlítják. Egyenlőre még ez a része a tudománynak gyerekcipőben jár, és lehet, hogy csak 100-200 év múlva lesz rá megoldás.

A sötét anyag meg azért sötét, mivel nem bocsát ki energiát,és látható fényt, amit egyetlen dolog alkot: a vákuum-energia. Hihetetlen, de mérésekkel be bizonyították, hogy a vákuumban igenis van energia. Igaz ez már kicsit ellentmondásnak tűnik, de egyenlőre nemtudni miért, de van benne energia amit ki lehet mutatni, de mérni rendkívül nehéz. Majd később tuti lesz rá egy egyenlet.

A tömeget az általános relativitás elmélettel az eneriga=tömeg szer a fénysebesség a négyzeten össze függéssel meglehet határozni. Ez kiválóan alkalmazható csillagoknál (pl: ezzel tudták meghatározni a nap tömegét) meg galaxisoknál,meg a többi óriási nagy dolognál. DE! Ha az atomi méreténél kisebb méretben akarsz számolni valamit, akkor ezt nem tudod használni, értelmét veszti az egyenlet.

Nah ennyi elég, mert erről kész regényeket lehet írni, ha érdekel akkor nézz utána.

Az utolsó kérdésedre a válasz: szerintem te itt a Hubble-űrtávcsőre gondolsz amiben a TÜKRÖT cserélték ki. Ezt oda teszik, hogy óriási nagy siker, és élesebb kép a távoli galaxisokról.

A fénysebességnél gyorsabban meg lehetséges mozogni, csak az már nem a mi dimenziókban történik, hanem egy másik "térben". Csak ehhez hihetetlenül nagy energia kell, amit egyenlőre nem tudunk elő állítani, vagy ha rendelkezésre áll, akkor nincs semmi ami eltudná viselni ezt az energiát, amit tulajdonképpen csak egy energia képes elviselni. A feketelyukakban lehetséges, hogy van ekkora energia, mivel hihetetlenül kicsi méretben, hihetetlenül nagy tömeg van->> innen gondolhatják a világegyetem keletkezését, ahol a Newtoni fizika értelmét veszti, nem tudod használni. A feketelyukról egy kis olvasni való: [link]


Megjegyjzés: te tuti vallási vagy, mivel csak annak adtál pontot, aki a vallás pártját fogja, de akinek meg konkrét bizonyitéka van, azt elutasítod.

Pontozás mehet.

2009. márc. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Te írtad:

"és szerintem nem is tágul nem is zsugorodik"

Ez baromság, mivel be bizonyították, hogy folyamatosan tágul a világegyetem. Lassan elérkezik ahhoz a ponthoz, amikor kiderül ki az erősebb: a gravitáció, vagy a tágulás?


A graviton a legjobb részecske, mert nulla a tömege, és képes arra, hogy másik dimenzióba menjen át ( be bizonyították!!!).

2009. márc. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
91%
Azért azon gondolkozz el,hogy a te "önálló gondolatod",amit kiszoptál a kisújjadból,bvagy egy tudományos FELTEVÉS,ELMÉLET (senki nemtudja bizonyitani egyenlőre,ha azt mondod te igen meghajolok előtted) ,amit nagyon rég ota kutatnak,és fognak is.Azért ne haragudj,nem szeretnélek meglepni vele,de nem te szartad a spanyolviaszt,lehetnél kevésbé nagyképű,és gondolkozhatnál is mielőtt BÁRMIT leírsz.
2009. márc. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
utolsónak te te egy paraszt vagy és nem arra gondolok aki a földet túrja!
2009. márc. 14. 08:13
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Részemről attól függ, hogy mit értesz az "elhinni" szó alatt. Ha azt, hogy biztos vagyok e benne, hogy ez történt, és így alakult ki a világegyetem, akkor természetesen nem; és elég nagy hülyének kell lenni, hogy valaki tényleg annyira biztos legyen benne.

De ha "hétköznapibb" értelmében gondolod, hogy elhiszem e, hogy jelenlegi tudásunk szerint ez a legvalószínűbb magyarázat és elég nagy eséllyel így történt, akkor igen, hiszek benne.


Ez egy olyan elmélet, ami lehetőségeinkhez képest jól megmagyarázza, hogy mi történhetett.


Például nem hiszem, hogy az ősrobbanás sokkal hihetetlenebb néhány történelmi "tény"nél... a történelem nagy része is elmélet.. jól alátámasztott elmélet, de nem voltunk ott, ezért biztosak soha nem lehetünk benne.

2009. márc. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!