Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz hogy felfedeztek egy 5....

Igaz hogy felfedeztek egy 5. elemet?

Figyelt kérdés
A párom hallotta, hogy valami amerikai tudós azt állítja, létezik egy 5. elem is a már meglévőkön kívül(víz,tűz,föld,levegő)... ti mit hallottatok erről?
2009. márc. 7. 17:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
39%
Nem halmazállapot esetleg? (plazma)
2009. márc. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
60%

Biztos, hogy nem, mert a plazma a negyedik halmazállapotot.

A kérdező ötödiket írt.

2009. márc. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Szerintem is filozófiai értelemben vett elemekről lehet a kérdezőnél szó.

félretéve a kémiát meg ezeket a materiális dolgokat.. Szerintem és tényleg nincs tudományos háttere a válaszomnak, csak szubjektív vélemény.

Energia: a föld

Energia: a víz

Energia: a szél

Energia: a tűz

+ az az energia amely ezeket az elemeket szándéka szerint irányítja:az Ember akinél van a "szellemi energia". Inteligens ahhoz, hogy kordában tartja ezeket a materiális eröket

2009. márc. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem nem légbőlkapott, de a nyugati kultúra jellegzetessége, hogy csak a saját látásmódját tartja "tudományos"-nak, másféle megközelítést általában élből "primitívnek" nevez.


Az elemek olyan alapjai a világegyetemünknek, amelyek már nem bonthatóak tovább. Ebben a megfogalmazásban a nyugati tudomány az atomot, és az atomokból felépített stabil formációkat nevezte alapelemeknek.


Keleten néha 4, máskor 5 alapelemet neveznek meg az érzékekkel tapasztalható világ alapjaiként. Ehhez további 3 alapelemet csatolnak a belső érzékeléssel felfogható világ tapasztalásával kapcsolatban.


A föld-elem biztosítja a szilárdságot és a szagok, illatok tapasztalatát. A nyugati tudomány megfogalmazásában ez valahol a nehéz szubatomi részecskék környékén azonosítható be.

A víz-elem biztosítja a mozgékonyságot, a hűs érzetet és az ízek tapasztalatát. A nyugati tudomány megfogalmazásában ez talán a neutron lehet.

A tűz-elem biztosítja az energiát, a mozgást, a lebontást (égést), emésztést, láthatóságot, formát. A nyugati tudomány megfogalmazásában talán az elektron lehet ez.

A levegő elem biztosítja a kapcsolatokat, a hallás, az érintés tapasztalatát. A nyugati tudomány megfogalmazásában ez talán a gravitron lehet.

Az ötödik elemre nem mondok magyar megfelelőt, mert félrevezető lenne. "akasa" a szanszkrit megnevezése, és a feladata a tér, az egység biztosítása. A nyugati tudomány nem tud mit kezdeni ezzel az elemmel még. Talán köze lehet a "spin" jelenségének hozzá, vagy a távolbahatás, vagy az alagúthatás jelenségével foglalkozók sejthetnek belőle többet.


A három "finom szintű" elem az elme, az intelligencia és az egótudat.


Az elme biztosítja a "tetszik-nem tetszik" típusú élményeket, valamint az összes érzékszerv által nyújtott info képpé, "valósággá" alakítását.

Az intelligencia 5 funkcióval kapcsolatos.

Az elme által biztosított kép elemzése, több kép rögzítése, tárolása, előhívása és újra összehasonlítása, maga a memória (tárolás), kételkedés és elcsendesedés (alvás).


Remélem segítettem valamit a válaszommal.

2009. márc. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
elektromos energia vagy valami ilyesmi.. (mielőtt még bárki beszólna:D egy cikkben olvastam és ez nem jelenti azt, hogy így van csak gondoltam talán erre gondolt a kérdező)
2009. ápr. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonimalkoholista válasza:
100%

Már az ókorban is őt elemet tartottak számon:

tűz, víz, föld, levegő és az éter.

2010. nov. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a víz-elem biztosítja az ízek tapasztalatát, de hogy a neutron nem, az hétszentség. Nem kéne keverni a szezont a fazonnal. Ha ilyeneket mondasz, csodálod, hogy primitívnek nevezik?
2010. nov. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!