Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Globalis felmelegedes?

Globalis felmelegedes?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy mailt a globalis felmelegedesrol,kovetkezmenyeirol... oszinten elegge megijesztett! Mi a velemenyetek bekovetkezhet a katasztrofa? itt a link: [link]
2009. márc. 5. 08:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Az ilyen lapokra szoktam azt mondani: "És akkor most szarjak a padlóra?". Elég nagy hülyeség... A Föld éghajlata folyamatosan változik. Hol lehűl, hol melegszik. Olyan 10000-100000 éves ciklusokban váltakozik. Semmi, de semmi bizonyítékunk nincs se arra, se az ellen, hogy a felmelegedések és lehűlések mennyire folyamatosan (lineárisan) vagy épp progresszíven következtek be. Az azért mindenképp érdekes, hogy ezen a télen igencsak kevés globális felmelegedésről szóló hír röppent fel. Csak nem az évek óta leghidegebb telünk volt??? Egyébként meg a csigák miatt van az egész, majd szépen kipusztulnak és akkor jó lesz nekünk. Meg ha nem a klímaváltozás nyír ki minket akkor majd találunk más elfoglaltságot. Ennyi.
2009. márc. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
jo kis mondas :))
2009. márc. 5. 09:42
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Hú, ez elég keményen fogalmaz.. Amúgy én is hallottam, h ha a metán kiszabadul Szibéria alól, az olyan mértékben felgyorsítja a folyamatot, h nyaranta 60-70 fokos hőség lesz, azt meg nehéz túlélni.. Ez a jelenlegi tendenciákkal már csak pár évtized. Egyetlen reményünk, h elfogy addig az olaj, és akkor megáll a folyamat :S :S
2009. márc. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Az a legjobb, hogy csak azzal számol, hogy melegebb lesz. Azzal még véletlen sem, hogy ha melegebb van, több víz fog a nagyobb felületű tengerekről párologni, aminek következtében több lesz az eső, márpedig nagyon kevés eső van a sivatagokban, máris egy ellentmondásba kerültünk. Ja, és a lehulló esőt felszívja a föld, ami táplálja a forrásokat, a vízbázist.

A természet és a Föld megvédi magát. Katasztrófa továbbra is csak az emberi hülyeségből lehet.

2009. márc. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Katasztrófa továbbra is csak az emberi hülyeségből lehet."


Azt hiszem, ebben nem szenved hiányt az emberiség! :S Szegény Föld védené magát, ha az emberek hagynák..

2009. márc. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Hat igen az emberi hulyeseg...

Tolem is eleg nagy butasag,hogy ilyeneket olvasok es stresszelem magam esetleg masokat.

2009. márc. 5. 11:52
 7/14 anonim ***** válasza:
44%

Én csak annyit mondok,ha a 2 fokos felmelegedés esélye 93% akkor a 3 és magasabbaké miért kevesebb?


Ezt magarázza el valaki nekem.

2009. márc. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Az éghajlat mindig is ingadozott, az embertől függetlenül is. DE! Most már az ember IS beleszól - és NAGYON nem érdekes, hogy miattunk változik, vagy sem, vagy csak részben. A célunk az, hogy MARADJON - és ezért tudunk tenni is. Csak ez persze pénzbe kerül. Sok pénzbe. Akik pedig idáig KIVETTEK pénzt a légkör szennyezése révén - azok fogják most abbahagyni - sőt: pénzt adni a védekezésre? Miből fognak akkor élni? És miből lesznek milliárdjaik?
2009. márc. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

Kettővel ezelőttinek:


Olvasási nehézség esetén forduljon általános iskolai oktatójához!


A 2 fokos felmelegedés ELKERÜLÉSÉNEK esélye 93%, de csak akkor, ha csökkentjük a CO2 kibocsátást. Vagyis még csökkentés esetén is 7% az esélye.


A többi esély pedig mind előfeltételhez van kötve: vagyis ha már 4 °C van, akkor valószínű az 5 °C, stb.

2009. márc. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
2009. márc. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!