Van-e globális felmelegedés?
A kulcsszó a globális. Ezen belül lehet, hogy egy bizonyos területen csökkent az átlaghőmérséklet, de a mérleget mégis pozitívra hozza ki a többi terület átlaghőmérséklet-emelkedése.
Tegyük fel, hogy Magyarországon az utóbbi 4 éve 20 fok volt az átlag, Amerikában pedig 22. Így globális átlagra 21 jön ki.
Ha idén Magyarországon 19 az átlag, de Amerikában 25, akkor a globális átlag 22.
Egyébként valószínű, hogy az igaz, hogy van globális felmelegedés, mert ez egyszerűen mérhető, úgyhogy elhiszem nekik, bár én nem vagyok ott mindig minden helyen, hogy saját szememmel leolvassam a hőmérőket. De mondjuk elhiszem.
Viszont az egyáltalán nem mindegy, hogy mi az oka a felmelegedésnek. Én azt gondolom, hogy a nap hőtevékenységének a fokozódása a fő oka. Oké, egy hajszálnyit lehet, hogy belejátszik az emberi tényező is, de a fő oka az biztos, hogy a naptevékenység fokozódása. Majd elmúlik, akkor meg hidegebb lesz.
Azért én emlékszem tavaly nyárról is olyan időre, hogy csak döglődtem a melegtől... Nem igaz, hogy nem volt meleg nyár. Minden évben van néhány hétnyi kánikula.
A globális felmelegedés pedig nem azt jelenti, hogy néhány év alatt 10-20 fokos különbségek vannak, ez csak a "szokásos" ingadozás. A felmelegedés alatt az egész éves ÁTLAG hőmérséklet emelkedését értik, ami (ismétlem átlagosan) néhány tized fok évente.
Tehát ez egy hosszú időn át tartó, lassú folyamat, mely a hőmérsékleti ÁTLAG lassú változását jelenti - és nem az évenként adódó véletlenszerű eltérésekből fakadó hullámzás.
Pedro
Igen, teljesen igazad van. Szerintem is túllihegik egy kissé a dolgot.
A Föld történelme folyamán jégkorszakok és felmelegedések váltogatják egymást. A Föld jelenleg egy felmelegedési szakaszban van, tőlünk teljesen függetlenül. Persze, az általunk kibocsátott szennyező anyagok gyorsítják ezt a folyamatot... Néhány tized százalékkal... Azért tudni kell, hogy NEM MI CSINÁLJUK a felmelegedést!
Az már más kérdés, hogy ez mennyiben jó vagy rossz nekünk. A létünket nem fenyegeti, de az éghajlat átalakulása a meglévő gazdasági berendezkedésre igen nagy hatással lehet. Ha a mezőgazdasági területek jobban felmelegszenek, akkor a mezőgazdaságot át kell szervezni, átállni más zöldségek, gyümölcsök, gabonák termesztésére, az elsivatagosodás miatt délen csökken a művelhető földek nagysága, az olvadás miatt viszont északon növekszik.
A jégsapkák olvadása megemelheti a tengerszintet, ezzel esetleg lakhelyük elhagyására kényszerülhet néhány nép (pl. hollandok).
Szóval sok hatása van, emiatt van ekkora felhajtás körülötte. De ha most hirtelen megszüntetnénk az összes szennyezést, akkor is csak nagyon kicsivel tudnánk fékezni ezt a folyamatot.
Pedro
Mi a francrol beszelsz?
"39,1 fokot mért Túrkevén az OMSZ, megdőlt mind az országos, mind a fővárosi napi maximumrekord."
"Újpesten 38,4 fokot mértek, ezzel jócskán megdőlt a korábbi budapesti rekord."
"Az elmúlt 128 év legmelegebb július 14-éje volt ma a fővárosban, Újpesten 37,4 °C-kal tetőzött a hőség, sőt Pakson még ennél is melegebb volt."
"A fővárosi mellett az országos rekord is megdőlt, Pakson 37,9 °C-ig kúszott fel a hőmérő higanyszála délután."
"országszerte 33-35 fok köré emelkedtek a hőmérők higanyszálai. A délutáni maximum a következő napokban várhatóan tovább emelkedik, vasárnap és hétfőn akár 36-37 fokra is számíthatunk"
"Egy tized Celsius fokkal éppen megdőlt az országos napi maximumrekord, Pécsett 37,9 fokot mért ma délután az Országos Meteorológiai Szolgálat. Ezzel egy 1927-es rekord dőlt meg."
döncike
Na és? Most felsoroltál 6 napot, amikor nagyon meleg volt... Ezzel mit akarsz bizonyítani?
Pedro
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!