Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért folyik a könny?

Miért folyik a könny?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi hogy mi játszódik le a testünkbe amikor szomorúak vagyunk és elkezdünk sirni.Honnan jön az a "víz" a szemünkbe.Elég hülyén lett megfogalmazva de remélem azért érthető a kérdés.
2009. márc. 4. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
A könny az alapból van a szembe másképp kiszáradna.
2009. márc. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hat azert h alapbol van az erdekes megfogalmazas...a konnymirigyeink termelik elsosorban azert h ne szaradjon ki a szemunk jah...

De gondolom nem ez erdekel, hanem h minek a hatasara termelodik annyi ha szomoruak vagyunk vagy ilyesmi....hat fogalmam sincs, de engem is nagyon erdekel:D

Szal ha vki tudja írja le:)

2009. márc. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elozo vagyok...kozben utanaolvastam kicsit:)

"Sírásnál a legfeltűnőbb a könnytermelés fokozódása, a könny kilép a szemből, és láthatóan folyik az arcon vagy könnycseppek gördülnek le. Ez előtt azonban az orrüregben jelenik meg a könny, ez magyarázza a sírást megelőző, illetve kísérő szipogást, gyakori orrtörlést. Könny egyébként folyamatosan termelődik a könnymirigyben a szemgolyók nedvesítésére és védelmére. De a sírás kapcsán termelődő könny nemcsak mennyiségében, hanem kémiai összetételében is különbözik az ún. basalis könnytől.

A sírás hatásaival foglalkozó tudósok feltételezik, hogy sírás kapcsán a testünk kémiája is megváltozik (bizonyos hormonok, ingerületátvivő anyagok koncentrációja testnedveinkben).

Sírás közben megváltozik a légzés ritmusa és mélysége, a vérkeringés, vérnyomás is, az izmok feszültségi állapota."


Itt a cikk, érdemes elolvasni: [link]

2009. márc. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a szemöldök felett találhatóak a könnymirigyek, amik termelik a könnyet :) azt nem tudom, hogy miért kezdenek el könnyet termelni, amikor szomorúak vagyunk :D
2009. ápr. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!