Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért történt az Ősrobbanás...

Miért történt az Ősrobbanás és mi (vagy ki? ) okozta?

Figyelt kérdés
2011. márc. 27. 23:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Még nem tudjuk pontosan, eddig a leghihetőbb tudományos elmélet rá az úgynevezett hullám-elmélet, miszerint léteznek a harmadik dimenziónál magasabb dimenziók pl. ötödik dimenzió, ahol hasonló folyamatok játszódnak le, mint a mi világunkban csak másabb fizikai törvények szerint, és a világunk úgy keletkezett, hogy ebben a világban két hullám ütközött.
2011. márc. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Tom Benko ***** válasza:
Egyelőre ne nagyon számíts rá a "Csak!"-nál pontosabb választ. Ahogy az első válaszoló kifejtette, a húrelmélet szerinti többdimenziós térben lehet, hogy találunk rá választ (de nem az 5. dimenzióban meg egyéb marhaságok), de egyelőre az az elmélet még hipotézisnek is kevéske.
2011. márc. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
6%

feribaro:


Kedves kérdező!


Sajnálattal tudatom veled, hogy az un. "Ősrobbanás-elmélet" tévedés.


Világegyetemünk tágulásának más okai vannak.

2011. márc. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
érdekes téma. én is e miatt kezdtem el kvantum fizikát olvasgatni. szerintem tedd azt te is, érdekes nagyon. értelmes választ úgyse kapsz mert nem tudja senki.
2011. márc. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
feribaro! mi a más ok?
2011. márc. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Robbanást az okoz, ha valamilyen anyagból, gyakorlatilag mindegy mi az, egy adott helyen kellően sok sürüsödik össze és elér egy bizonyos kritikus nyomást.


Ez volt a hélium gáz.


Azóta mióta felrobbant folyamatosan alakul át hidrogénné a fúzió által a napban, és ez adja a nap fényét.



Az, hogy miért pont itt ebben a pontban sürüsödött össze, meg az erőtereken múlott, és a tömegvonzáson.


De bárhol is sürüsödött volna össze teljesen mindegy volna, mivel az összes bolygó a napból szakadt ki, abból jött létre.


Először csak a nap volt aztán jöttek létre belőle a bolygók.

2011. márc. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A bolygókból meg létrejöttek a holdak.


Amúgy szerintem ezt már régen levezették csak még ide nem jutott el a híre erre az oldalra ;)


Kicsit utána kéne ásni a szakirodalomban.

2011. márc. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

feribaro:


Nehéz a tágulásnak látszó folyamatot röviden, (és érthetően) megfogalmazni, de valamennyire megpróbálom.


Világegyetemünk különböző átalakulásokon megy át folyamatosan. A jelenleg domináló folyamat: az anyag "tér"-ré való átalakulása. (Bocsánat, nincsenek még megfelelő fogalmaink a folyamat leírására.) Ennek a folyamatnak a "melléktermékei" (szintén rossz fogalommal élve), az energia és az idő.


Néhány bizonyíték:

A világegyetem homogenitása,

A kitüntetett pontok hiánya,

A nem entropikus "fejlődés" hiánya,

A világegyetem gyorsuló ütemü tágulása,

Stb.

2011. márc. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Sajnálattal tudatom veled, hogy az un. "Ősrobbanás-elmélet" tévedés."


Érdekes... Nem nagyon találni olyan elfogadott értekezést, ami magát az ősrobbanást vitatná... Az ősrobbanást követő tágulás pedig egy teljesen más kérdés. Ne keverjük már a kettőt.


maci

2011. márc. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Tom Benko ***** válasza:

23:55-nek:

Kicsit zavaros voltál. Egyrészt a Napban (és a csillagokban) a hidrogén fuzionál héliummá. Másrészt a kérdés a Világegyetem keletkezését érintette.

2011. márc. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!