Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek mennyire igazak a...

Szerintetek mennyire igazak a kometikai dolgokról elmondottak az interneten, reklámokban, leírásokban?

Figyelt kérdés

tehát hogy tényleg egészségesebbé teszi a hajat egy sampon,balzsam,hajvégápoló?ér valamit a hővédő spray hajvasalás előtt. tényleg jót tesz a bőrnek a testápoló... vagy minden csak mókusvakítás?

megéri ezeket használni vagy jobb otthoni dolgokból előállítani a tisztálkodó szereket?


2011. márc. 23. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Valamit nyilván ér, különben végkép nem lehetne eladni. Persze biztosan erős túlzás, amiket állítanak. Én azt bírom amikor azt mondja nyolcszor dúsabba a szempilla, meg ilyenek. Kíváncsi lennék az a 8 hogy jött ki. No mindegy...


maci

2011. márc. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

*Valamit nyilván ér, különben végkép nem lehetne eladni.


Vitatkoznék. Mindent el lehet adni.

Te pl. elhiszed, hogy a kinder csoki egészséges, mert beletesznek egy egész pohár tejet? Hiába, a csoki attól még csoki marad, sok benne a cukor és a kalória, hízlal, rontja a fogakat. Ezredrangú kérdés, hogy a tej hasznos vagy nem. Többet árt mint használ, ez nyilvánvaló, de a reklám szerint ha a legjobbat akarod a gyerekednek, kinder tejszelettel/csokival tömöd. Nyilvánvaló hazugság, mégis mehet a reklám és eladható a termék.


A kozmetikumok pedig tele vannak olyan anyagokkal, amikről az interneten hosszan és sokat cikkeznek, hogy rákkeltő. Az Occupational Safety and Health Administration laboratóriumában 1988-ban végeztek egy elemzést, ahol egészségbiztonsági szempontból bevizsgálták a kozmetikumokban található 3000 leggyakrabban előforduló hatóanyagot, és úgy találták, hogy vizsgált anyagok 1/3 súlyosan mérgező, meddőséghez vezethet, biológiai elváltozásokat, daganatokat okozhat, bőr és szemirritáló hatású. Ezt a reklámokból simán kifelejtik.

Persze a neten sok valótlan dolog lehet, mert nem ellenőrzi senki a tartalmakat. Tehát simán lehet kamu az is, hogy a kozmetikumok veszélyesek. De szerintem nem zörög a haraszt... Hiába nem biztos, hogy igaz a cikk (vagyis nincs bizonyíték rá, hogy ártlamasak), arra sincs bizonyíték, hogy nem az. Kinek higgyünk?

De számtalanszor volt már olyan, hogy egy évekig árult kozmetikumot, hatóanyagot, gyógyszer kivontak a forgalomból, mert 20 év után "hirtelen" kiderült, hogy rákkeltő.


Ezek alapján én maximálisan a természetes dolgokra szavazok.

2011. márc. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Minimálisan vagy semennyire. A testápoló tipikus példa: olyan szerek vannak bennük, amik szárítják a bőrt. Ha egy ideig használod, utána már nem hagyhatod abba a használatát, mert kicserepesedik a bőröd.

Saját magamon én a labelloval tapasztaltam ugyanezt, elkezdtem használni, és egy idő után ha nem kentem be a szám, akkor teljesen kicserepesedett. De valami rémlett, hogy ez nem volt mindig így. Abbahagytam a használatát, volt két borzasztó hónapom, viszont azóta egyáltalán nem szárad ki a szám, csak mondjuk extrém szeles időben. Az idei telet már teljesen labello nélkül csináltam végig, holott sok éve mindig folyamatosan kenegettem magam.

A hajápolásról nem tudok nyilatkozni, amikor festettem a hajam, akkor kenegettem kencékkel és valóban szebb lett - de nem egészségesebb. A balzsam csak egy bevonatot képzett rajta. Most hogy nem festem, a legolcsóbb sampon is tökéletes, csak a végét kenem szilikonos hajvégápolóval, hogy összefogja és ne töredezzen el idő előtt.


De a lényeg az, hogy ezektől a szerektől nem szabad várni, hogy egészségessé teszi a bőrt, hajat, mert nem. Csak elkendőzik a problémákat. A testünk attól lesz egészségesebb, ha egészségesebben táplálkozunk és minél kevesebb mérget juttatunk a szervezetünkbe.

Viszont szerintem felesleges otthon pancsolni kencéket, pont azért, mert ha megeszed a mézet, citromot, stb. sokkal hatékonyabban hat. Ráadásul ezek a holmik nagyon drágák, ha kiszámolod, egy bolti termékhez képest.


A kulcs szerintem az egészséges élet és minimális vegyszerek, ennyi :)

2011. márc. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Labello jó példa, én is megszívtam vele!

Most DM-es Alverdét használok, de nem naponta többször, hanem ritkán. Az nem okoz függőséget.

2011. márc. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tetris ***** válasza:

Megfigyeltétek már, hogy a reklámokban milyen sunyin fogalmaznak?

Azt mondják, hogy megfiatalíthatja, megszépítheti... azaz, feltételes módban.

Vagyis nem biztos a hatás, de esetleg hathat is.

2011. márc. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!