Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek is durva hogy...

Szerintetek is durva hogy évekig dolgoznak egy űrszondán, majd még évekig tart mire odaér a célhoz, és csak akkor derül ki, hogy értelme volt e 10 éves munkának?

Figyelt kérdés
elképesztő lehet ez az izgalom, nem birnék évekig várni a munkám eredményére. volt hogy a marsra küldtek gépeket és az első tönkrement, zokogtak a készítők. szerintetek hamar kapunk szép képeket a merkúrról? elvileg merkúr körüli pályára állt most egy űrszonda, amit 2004-ben indítottak el
2011. márc. 21. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ez már csak ilyen munka. De ahogy olvasom, minden rendben a szondával. Úgy tudom, ez az első mesterséges hold a Naprendszerben (természetesen a Földet leszámítva)
2011. márc. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Előző ... Nem ez volt az első mesterséges hold, és a Föld sem mesterséges hold.


Kérdező ez van. A nagy távolságok legyőzéséhez idő kell. Mondhatjuk úgy is, hogy benne van a pakliban. Még mindig jobb különben, mintha mondjuk meghiúsul a felbocsájtás, és az enyészeté lesz az a sokmillió dolláros szerkezet.

2011. márc. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kötekedj nyugodtan, neked szabad, mert te vagy a gábormaci.

Természetesen arra gondoltam, hogy a Földet leszámítva más bolygónak a naprendszerünkben nincs mesterséges holdja.

Gondolom most majd megcáfolod ezt is.

2011. márc. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a Merkúr

[link]


[link]

2011. márc. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hogy most perpill van-e, azt nem tudom így hirtelen, de hogy volt az teljesen biztos. Hogy mást ne említsek a Holdat is egy, a Hold körül keringő műhold térképezte fel, de a mars nemrég hírhedté vált autócskáit hordozó egység is tekinthető szerintem műholdnak nyugodtan...


maci

2011. márc. 22. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Műholdakkal rendelkező égitestek


(zárójelben az első műhold, az indító ország és az indítás éve)


Föld (Szputnyik-1, Szovjetunió, 1957);

Hold (Luna-10, Szovjetunió, 1966);

Mars (Mariner–9, USA, 1971);

Vénusz (Venyera-9, Szovjetunió, 1975);

Jupiter (Galileo, USA, 1989);

Eros kisbolygó (NEAR, USA, 1996);

Szaturnusz (Cassini, USA, 1997);

Csurjumov-Geraszimenko üstökös (Rosetta, Európa, 2004) – terv;

Merkúr (MESSENGER, USA, 2004) – terv;

Ceresz törpebolygó (Dawn, USA, 2006) – terv;

Vesta kisbolygó (Dawn, USA, 2006) – terv;

Plútó (Pluto-Kuiper Express, USA, 2006) – terv;

Europa hold (Europa Orbiter, USA, 2008) – terv;

Neptunusz (Neptune Orbiter, USA, 2017) – terv;

2011. márc. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ohh, köszönjük :)
2011. márc. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt hiszem én nem az odaút alatt izgulnék, hanem előtte, hogy minden lehetséges problémára felkészültünk-e. Az indítás előtti pár nap/hét egy rémálom lehet.
2011. márc. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aki egy ilyenen dolgozik, az közben nem gondol arra, hogy mi lesz a végén, csak reméli, hogy majd sikerülni fog, megelőlegezi magának a sikert. Ezért érte őket olyan rosszul, hogy mégsem.
2011. márc. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!