Szerintetek, Japánban lehet olyan atomrobbanás mint a Csernobili volt?
Csernobilban nem volt atomrobbanás, egy gőzrobbanás miatt elszabadult láncreakció során került sugárzó anyag a levegőbe.
Ugyanez a folyamat japánban nem valószínű, mivel az erőmű más típusú. De hasonló folyamat (a láncreakció kontrolálatlanná válása) zajlik,ami során sugárzó anyag kerül a levegőbe. Szerencsére a lakatlan tenger fölé.
http://www.youtube.com/watch?v=DHfR_wybvw0
tessék: itt is van. Pár napja történet
10:33 vagyok
hozzátenném hogy az történt hogy az összes atomerőmű automatikusan leállt amikor földrengés volt, de ennek nem működött a biztonsági rendszere, és lerobbant a teteje...kurv@ jó mi?
Egyik helyen sem atom robbanás volt hanem víz-gőz robbanás(mint 1 túlnyomásos kukta) A vizes közeg,illetve a kiszabaduló füst-gázok,tűz égéstermékek, tartalmazák radioaktív elemeket. Nagyon kicsi az esély az atomrobbanásra,mert előbb szétrepül a "nukleáris kazán",mind hogy féktelené váljon 1 nukleáris láncreakció és bekövetkezzen a kolosszális robbanás.
Bár a nukleáris környezet szennyezés is borzasztó dolog,nyilván megtörtént itt is.
Olyan nem történhet, ami Csernobilben volt, atomrobbanás pedig végképp nem, ez utóbbit az előttem szólók már elmagyarázták.
Ami Csernobilben rossz volt, hogy az egy grafitmoderátoros reaktor volt. Namármost ugye a grafit az szén, és jól ég. A csernobili gőzrobbanást követően a magas hőmérsékletűre melegedett grafit a levegő oxigénjével érintkezve begyulladt, és az általa keltett felemelkedő meleg levegő a robbanás következtében szétrepülő radioaktív port a füsttel együtt felemelte olyan jó 2000-3000 méter magasba. Emiatt tudott aztán a radioaktív szennyeződés ilyen hatalmas területen szétszóródni.
A fukusimai reaktor viszont vízmoderátoros. Ennek az is az előnye, hogy ha megszalad a láncreakció, akkor a moderátoranyag elpárolog, és a reaktor leáll. De eddig szerencsére nem jutottunk el, mert a földrengést követően a biztonsági rendszer azonnal leállította a reaktorokat. Csakhogy a rektor nem tud kihűlni egyik pillanatról a másikra, noha a láncreakció már megszakadt, a reaktor még továbbra is termel hőt, ezért hűteni kell. Sajnos ez a hűtőrendszer romlott el, mert a vészhelyzeti dízelgenerátorok a tsunami miatt leálltak. Így aztán nem volt meg a hűtés, és a víz elkezdett bomlani hidrogénre és oxigénre, és ez a hidrogén berobbant és leröpítette a reaktorcsarnok tetejét. Valószínűsíthető, hogy a földrengés miatt a fűtőelemek burkolata megsérült, így kerülhetett cézium a légkörbe, de ez a szennyezés is néhány tíz kilométeren belül kihull a légkörből.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!