Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek, Japánban lehet...

Szerintetek, Japánban lehet olyan atomrobbanás mint a Csernobili volt?

Figyelt kérdés
Halottam róla, hogy a tengervízzel mégsem tudják lehűteni az atomreaktorokat, így elképzelhető a robbanás. Ti mit tudtok róla?
2011. márc. 14. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csernobilban nem atomrobbanás volt, hiszen az elpusztítótta volna az egész várost. Csak kiszivárgott a radióaktív sugárzás.
2011. márc. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Csernobilban nem volt atomrobbanás, egy gőzrobbanás miatt elszabadult láncreakció során került sugárzó anyag a levegőbe.

Ugyanez a folyamat japánban nem valószínű, mivel az erőmű más típusú. De hasonló folyamat (a láncreakció kontrolálatlanná válása) zajlik,ami során sugárzó anyag kerül a levegőbe. Szerencsére a lakatlan tenger fölé.

2011. márc. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
lehet
2011. márc. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
24%

http://www.youtube.com/watch?v=DHfR_wybvw0

tessék: itt is van. Pár napja történet

2011. márc. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
48%

10:33 vagyok

hozzátenném hogy az történt hogy az összes atomerőmű automatikusan leállt amikor földrengés volt, de ennek nem működött a biztonsági rendszere, és lerobbant a teteje...kurv@ jó mi?

2011. márc. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyik helyen sem atom robbanás volt hanem víz-gőz robbanás(mint 1 túlnyomásos kukta) A vizes közeg,illetve a kiszabaduló füst-gázok,tűz égéstermékek, tartalmazák radioaktív elemeket. Nagyon kicsi az esély az atomrobbanásra,mert előbb szétrepül a "nukleáris kazán",mind hogy féktelené váljon 1 nukleáris láncreakció és bekövetkezzen a kolosszális robbanás.

Bár a nukleáris környezet szennyezés is borzasztó dolog,nyilván megtörtént itt is.

2011. márc. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 15. 11:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Olyan nem történhet, ami Csernobilben volt, atomrobbanás pedig végképp nem, ez utóbbit az előttem szólók már elmagyarázták.


Ami Csernobilben rossz volt, hogy az egy grafitmoderátoros reaktor volt. Namármost ugye a grafit az szén, és jól ég. A csernobili gőzrobbanást követően a magas hőmérsékletűre melegedett grafit a levegő oxigénjével érintkezve begyulladt, és az általa keltett felemelkedő meleg levegő a robbanás következtében szétrepülő radioaktív port a füsttel együtt felemelte olyan jó 2000-3000 méter magasba. Emiatt tudott aztán a radioaktív szennyeződés ilyen hatalmas területen szétszóródni.


A fukusimai reaktor viszont vízmoderátoros. Ennek az is az előnye, hogy ha megszalad a láncreakció, akkor a moderátoranyag elpárolog, és a reaktor leáll. De eddig szerencsére nem jutottunk el, mert a földrengést követően a biztonsági rendszer azonnal leállította a reaktorokat. Csakhogy a rektor nem tud kihűlni egyik pillanatról a másikra, noha a láncreakció már megszakadt, a reaktor még továbbra is termel hőt, ezért hűteni kell. Sajnos ez a hűtőrendszer romlott el, mert a vészhelyzeti dízelgenerátorok a tsunami miatt leálltak. Így aztán nem volt meg a hűtés, és a víz elkezdett bomlani hidrogénre és oxigénre, és ez a hidrogén berobbant és leröpítette a reaktorcsarnok tetejét. Valószínűsíthető, hogy a földrengés miatt a fűtőelemek burkolata megsérült, így kerülhetett cézium a légkörbe, de ez a szennyezés is néhány tíz kilométeren belül kihull a légkörből.

2011. márc. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!