Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik a legerősebben maró...

Melyik a legerősebben maró sav vagy lúg?

Figyelt kérdés

2011. márc. 12. 14:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
9%
Nem a királyvíz?
2011. márc. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Antimon-pentafluorid a jelenleg ismert legerősebb sav.
2011. márc. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Pontosítok, mert utána néztem:


Tehát, az antimon-pentafluorid hidrogén-fluoridos oldata a jelenleg ismert legerősebb sav.

2011. márc. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
a legerősebb lúg meg a nátrium hidroxid.
2011. márc. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszi mert eddig én úgy tudtam, hogy a kénsav a legerősebb, de ezek szerint nem.
2011. márc. 12. 15:14
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

"az antimon-pentafluorid hidrogén-fluoridos oldata a jelenleg ismert legerősebb sav."


Tudod egyáltalán mi ez?Mert nemigen! Ez nem sav hanem egy oldat!!!És miért volna a legerősebb a 99%-os salétromsavhoz meg kénsavhoz képest???NINCS ILYEN KÉMIAILAG HOGY LEGERŐSEBB SAV MERT MINDEGYIK MÁST OLD JOBBAN!!

2011. márc. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
18%

"a legerősebb lúg meg a nátrium hidroxid."


A KOH ERŐSEBB!!

2011. márc. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
31%

A kérdezőnek! Nincs ilyen hogy legerősebb sav vagy lúG!Mindegyik mást old jobban specifikus módon.A legrősebb savak a kénsav salétromsav fluorsav sósav, A legerősebb lúgok a céziumhidroxid káliumhidroxid nátriumhidroxid.

Van aki azt hiszi a fluorsav erőssége az mert az üveget oldja, pedig mást meg rosszul old, pld sok fémet.

2011. márc. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Azért csak van olyan sav ami erősebb a többinél és több mindent old nem?
2011. márc. 12. 16:08
 10/20 Silber ***** válasza:
93%

A savak erősségét a sav/bázisállandók mértékével szoktuk jellemezni. Minél nagyobbak ezek az értékek, annál erősebbet mondunk rá. Ez tulajdonképpen azt fejezi ki, hogy mennyire hajlandó protont disszociálni (sav), vagy addícionálni (lúg esetén).

Példák:

HCN esetén ennek értéke K=6.2 x 10^-10, ami láthatóan egy nagyon kis érték.

HClO4-nél ez már K=10^10 nagyságrendű.

Az említett szupersavra sajnálatosan nem találtam savi disszociációs állandó értéket.

2011. márc. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!