Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történne a kvantumfizikai...

Mi történne a kvantumfizikai kettős rés kísérletben, ha az alábbit végeznénk el?

Figyelt kérdés
Ugye a kísérlet annyit takar, hogy az elektronok interferencianyomot hagynak a két rés mögé helyezett falon, kivéve hogyha pontosan meg akarjuk figyelni, hogy melyik résen is haladnak keresztül a kettő közül. Ekkor ugyanis részecskeként viselkednek, és olyan nyomot is hagynak. De mi történne akkor, ha mondjuk a kísérlet ideje alatt nem figyelnénk meg, hogy hol is haladnak keresztül az elektronok, de odatennénk egy vagány kis videókészüléket, amivel ezt felvennénk, és csak utólag néznénk meg, hogy na mi is történt a réseknél? Lehet hogy a kísérletnél interferencianyomot tapasztalnánk, de a felvételen pedig részecskelenyomatot? Köszi előre is az értelmes válaszokat!
2011. márc. 5. 01:36
1 2 3 4
 21/31 PótPápuaPuapó ***** válasza:

tegnap 21:53-kor hozzászólónak.


N+1-edszer is leírhatsz egy hülyeséget, attól még nem lesz az igaz.


Ezt a kísérletet bármelyik egyetemen, vagy jobban felszerelt gimnáziumban meg lehet ismételni. Egyedül a durván 20 nanométeres rés (70eV-os elektronokra számoltam) az, ami drágább mulatság. Kell még egy vákuumpumpa, katódcső/régi elektroncső, és egy öreg tévé képernyője.


Ha akarnák sem tudnák titokban tartani. (De miért akarnák? Minden fizikus célja az, hogy ő fedezzen fel meglepő, új dolgokat; és ne a riválisai. Ha van egy meglepő eredményű kísérlet, ami megcáfolja a régi elméleteket, akkor azt publikálják a hírnévért (és a jobb állásért). Különben más fogja megtenni.



De ha van ötleted, hogyan kell titokban tartani egy olyan kísérlet eredményét, amit bármelyik egyetemen meg lehet ismételni, akkor had halljuk!

2011. szept. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 PótPápuaPuapó ***** válasza:
Kedves kérdező, még nem olvastam el. A hétvégén elolvasom. Bár szerintem tök értelmetlen ezen filozofálnunk, egyikőnk sem ért hozzá.
2011. szept. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Félreértettétek, amit a multkor írtam. Nem a kísérlet eredményét semmisítették meg, hanem az információt, amíg az elektron a réstől az ernyőig ért (összekeverték az elektronokat, így újra kirajzolódott az interferenciakép, annak ellenére, hogy megmérték őket).

Nem érdekes, nem akarlak meggyőzni titeket, felőlem bármit hihettek.

2011. szept. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Honnan van az az info , hogy a világ komoly fizikusainak egy része belátja, a tudattól függ az interferencia kialakulása?
2011. szept. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 PótPápuaPuapó ***** válasza:

Hát, erre a forrásra én is kíváncsi vagyok.



re tegnap 20:00:


Összekeverték az elektronokat :-)! Ez aranyos volt. Egyébként HOGYAN lehet ilyet csinálni?

De, ha jól értem amit mondasz: A kísérletet elvégzők szerinted csaltak a mérésnél, és az így kapott hamis eredményeket publikálták. Csak ezzel még mindig az a baj, hogy EZT A KI@SZOTT KÍSÉRLETET BÁRKI MÁS meg tudja ismételni nagyon kis pénzből. Így aztán, ha csaltak volna akik először csinálták, akkor gyorsan lebuktak volna.


Ha összefognál a többi Egely-hívő ezoterikus haverjaiddal, akkor még TI IS megtudnátok ismételni a kísérletet!!! Mi tart vissza?

2011. szept. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 PótPápuaPuapó ***** válasza:

Kedves Kérdező,


mára ígértem, de lusta voltam. Ne haragudj! Sietek elolvasni, utána járni.

2011. szept. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Tom Benko ***** válasza:

Tegnap 20:00-nak:

Hű, ez nem semmi. Hogyan keversz össze két elektront?

2011. szept. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
20:37: Semmi probléma, amúgy sem annyira rövid olvasmány. :)
2011. szept. 23. 14:11
 29/31 Rian82 válasza:
19%

Jó lenne, ha ilyen komoly kérdésekre csak olyanok válaszolnának, akik értenek is hozzá :)


A quantum fizika, és az elmének komoly kapcsolata van. Nézzétek meg a "Mi a csudát tudunk a világról" c. filmet, és tisztábban láttok. A kamera a tudomány jelenlegi állása szerint semmilyen hatással nincsen a kettős rés kísérletre.


A kérdés tök jó, ez jutott nekem is eszembe a kísérlet végén. Sőt, én építenék egy olyan gépet, ami ugyan rögzíti a sugarak útját, de nem engedi az ember számára megtekinteni a felvételt - megsemmisítené a végén, így az emberi elme képtelen lenne megnézni a rögzített anyagot. Talán így képes lenne rögzíteni azt, amit nem láthatunk. De valahogy mégis át kéne palizni a rendszert.

2012. szept. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Utolsó, és te mennyire értesz hozzá? :) Csak azért kérdezem, mert tetszik a válaszod, és én ennek az oldalnak szurkolok, de sajnos én tényleg nem látok bele, h a fizikusok mit is gondolnak: Maga a tudat befolyásolja a rendszert, vagy csak a kísérleti beavatkozás. Ha az utóbbi, akkor viszont azt is meg kéne magyaráznia annak az oldalnak, hogy pontosan milyen kölcsönhatás vált ki hullámokat, és milyen részecskéket.
2012. szept. 11. 16:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!