Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mik ezek: tiroxin, inzulin,...

Mik ezek: tiroxin, inzulin, adrenalin, pajzsmirigy serkentőhormon és mire használja őket a szervezetünk?

Figyelt kérdés
2011. márc. 4. 17:05
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Na jó egy fontos kérdésem lenne, ezek a szavak annyira bonyolultak hogyan tudnám megjegyezni őket? Miként nem felejtem el ezeket a dolgokat, annyira nehéz, és annyit tanulok hogy csak na ezekről a dolgokról, de olyan nehezen megjegyezhető dolgok... :(


Valakinek van erre is ötlete?

2011. márc. 4. 17:57
 12/21 A kérdező kommentje:
Miként tudom felépíteni azt a tudást a fejemben, hogy ezek a dolgok biológiai dolgok szakszavak ne menjenek ki a fejemből, hogyan tudnám logikusan ezt a dolgot felépíteni?
2011. márc. 4. 18:01
 13/21 anonim ***** válasza:

Megtanulod őket. Energiát fektetsz a megismerésükbe. Nem pedig megvárod, míg eléd rakják. Akkor persze hogy másnapra ki is hullt az agyadból.


Megtanulod, hogy mi az az RNS, megtanulod, hogy mitől "t" a tRNS, mitől "m" az mRNS, stb. Ennyi. Ha mi dolgozunk helyetted, ne csodálkozz, hogy te semmit nem tudsz. Ezek a dolgok egymásra épülnek, mint az olvasás az ABC-re. Ha nem tanulod meg az alapokat, nem fogod érteni a többit se.

2011. márc. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
A Cannon féle vészreakció a testet kétféle viselkedésmódra készíti elő: harcra vagy menekülésre
2011. márc. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Például ha megtanultad volna, hogy mik azok a hormonok úgy általában, akkor nem kérdeznél ekkora marhaságot: "az inzulin a cukor elszállításában segédkezik"


Nem, az inzulin nem traktor, hogy segédkezzen az elszállításban. Itt van, hogy micsoda, csak el kéne olvasnod:

[link]


Antibiotikumról is van ám:

[link]


Képzeld, mindegyik egy-egy google keresés. Tehát az a baj, hogy lusta vagy, a lustáknak pedig őszintén szólva nem szívesen segítek.

2011. márc. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Jaj nem vagyok lusta, de nem használom a googlét ilyenekre... :)


Inkább mások véleményét kérdezem ki, egyébként meg minden nap tanulok biológiát és néhol nem ugrik be hogy mik ezek a szak szavak és azokat itt kérdezem meg, mert a biológia könyvekben nem mindenhol fejtik ki hogy mi micsoda pontosan :)


Az lenne a legjobb ha ezeket a dolgokat látná is az ember nem csak le lenne írva....


A wikipédát azért nem szeretem mert olyan összetett dolgokról beszél amelyben még 100 szakszót megemlít amiket nem tudom hogy mik...


Ezért is kérdezem itt, saját bevallás szerint, tanulmányai szerint, mit tud ezekről a dolgokról? :)

2011. márc. 5. 09:48
 17/21 anonim ***** válasza:

"Jaj nem vagyok lusta, de nem használom a googlét ilyenekre... :)"


Milyenekre? Keresésre? Akkor mire használod, ha nem keresésre?


"Inkább mások véleményét kérdezem ki,"


Ezek nem vélemény kérdések. Így van, és kész. Nem bocsájtjuk szavazásra. Mások pont azt írják le, ami a tankönyvekben és a wiki-n is is van, mert a wiki szerzője is a tankönyvekből írta ki. Aki nem azt írja, annak nem más a "véleménye", hanem egyszerűen rosszul tudja. Tehát gyakorlatilag azt várod, hogy mindenki írja le neked azt a tankönyvet, ami egyébként biztos megvan neked is, mert... megint oda lukadunk ki, hogy lusta vagy megkeresni.


"a biológia könyvekben nem mindenhol fejtik ki hogy mi micsoda pontosan :)"


Vagyis lusta vagy kikeresni. Nem MINDENHOL fejtik ki, de VALAHOL biztos kifejtik, aztán később csak visszautalnak rá. Ha az előzményeket megtanultad volna, most is értenéd... tehát ki a lusta?


"Az lenne a legjobb ha ezeket a dolgokat látná is az ember nem csak le lenne írva...."


Mármint egy marék inzulint? Vagy hogy gondolod?


"A wikipédát azért nem szeretem mert olyan összetett dolgokról beszél amelyben még 100 szakszót megemlít amiket nem tudom hogy mik..."


Hát mert bonyolult dolgokról nem lehet egyszerűen beszélni. Vagyis lehet, de akkor meg szart sem ér. Megint ott vagyunk, hogy lusta vagy megnézni az alapfogalmakat, amire épít a későbbi. Persze hogy nem érted.


"Ezért is kérdezem itt, saját bevallás szerint, tanulmányai szerint, mit tud ezekről a dolgokról? :)"


Én pl ugyanazt, mint a wiki, néhol többet is - de ha már az alapokat nem érted, akkor hogy értenéd meg a bonyolításokat. Én is azokból a tankönyvekből tanultam, amikből a wiki-t írták.

2011. márc. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

LOL :DDD köszi hogy megnevettettél :DD kedves vagy :DDD


Mennyi ideje van egy embernek :DDDD köszi haver király arc vagy..


Spanolak :D

2011. márc. 5. 12:59
 19/21 A kérdező kommentje:
Ment a zöld nyuszi :DD!
2011. márc. 5. 13:00
 20/21 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kérdező, de ez tényleg szánalmas, és az utolsónak igaza van.

Ezek nem olyan kérdések, amiben véleményt kell kérni. A tényeket kell megtanulni, amik a tankönyvedben/neten megtalálhatóak.

Ha vki itt véletlen rosszul tudja, és úgy taulod meg, akkor mi lesz?

Egyébként is sokkal könnyebb vmit megjegyezni, ha te magad jársz utána, hogy mi is az.

Ha mindegyiket kikeresnéd a google vagy a könyv segítségével, és írnál róla egy vázlatot, garantálom mire a végére érnél már nagy részét meg is jegyeznéd.

Azért nem tudod megjegyezni, mert lusta vagy foglalkozni vele.

Egyébként ezekről kb könyveket lehetne írni.

Ne várd már el, hogy vki oldalakat regéljen neked egy-egy dologról.

2011. márc. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!