Miért nem a nyári napfordulókor van legmelegebb és a téli napfordulónál a leghidegebb?
Figyelt kérdés
Én úgy tudom az első esetben a legmeredekebb és a másodiknál a leglaposabb a napsugarak beesési szöge. Akkor pedig így kéne lennie. Vagy nem?2011. febr. 14. 16:16
1/7 anonim válasza:
Az időjárást befolyásolhatja a front is, tehát hiába süt 12 órán keresztül a nap, ha pont hidegfront van felettünk és felhős az ég.
2/7 anonim válasza:
És mint tudjuk az időjárást csak is kizárólag a napfény beesési szöge határozza meg, az hogy szakad az eső, felhős az ég, hidegfront van, hurrikán erejű szél van, természetesen abszolút mellékes.
3/7 anonim válasza:
Azért van mert a napjárás nem az éghajlat fordulatkor mutat hideget vagy meleget,hanem igy hogy legmelegebb nyárközepe,leghidegebb télközép.
4/7 anonim válasza:
Az időjárásnak a napsugár beesési szögéhez nincs meghatározó köze. az ÉGHAJLATnak már van, sőt ez az alapja. A kettő nem ugyanaz. A télnél a január, nyáron a július a leghidegebb-legmelegebb középhőmérskletű hónap. Mivel a nyári napforduló egybeesik nagyjából az évi csapadékmaximumhoz, így júniusban sok a felhős napos száma is. Ekkor van a mérsékeltövi ciklonok reneszánsza. Így hiába a napállás, az esős-felhős napok miatt alacsonyabb a havi középhőm, mint a júliusi.
5/7 anonim válasza:
Igazad van, hogy a napforduló idején kellene a legmelegebbnek és a leghidegebbnek lenni. Csakhogy a felmelegedés és a lehülés is lassú. A vizek szárazföldek felmelegédse vagy lehülése csak késleltetve követi a napsugárzás hatását. Egyszerűbben: Idő kell, míg minden felmelegszik, illetve lehül. A szárazföldek viszonylag hamar melegszenek, a nagy tengerek, óceánok nagyon lassan. Ezért a nagy vizek felmelegedése még inkább késik, a legmagasabb napálláshoz képest.
6/7 anonim válasza:
Tavaly nyáron is, ha jól emlékszem, volt olyan ,hogy vagy 10 fokot is hült egy nap alatt az idő, tehát a nap beesésiszöge, és a két nap, mikor meleg, és másnap mikor hideg voltl, semmi különbség sme volt a napsütötte percek közt, de talán mp eltérés ha lehetett, mégis hatalmas hideg légtömeg áramlott be északról...
Az egyenlítő, és a sarkkorok közt. 3 áramlási zónája van, deaz óceánoknak megint többfajta a nagyobb medencék körül, amik hurcolászank hatalmas hőmennyiségeket. Ezek találkozása már egész kiszámíthatatlan kombinációkat okoznak, ami miatt pár napra, max talán egy hétre lehet pontosabban előrejelezni az időjárást.
7/7 A kérdező kommentje:
Kszönöm a válaszaitokat!
2011. febr. 15. 16:28
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!