Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány évig élhet egy ember?

Hány évig élhet egy ember?

Figyelt kérdés
Mennyi idős volt a legidősebb ember?
2009. febr. 11. 23:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy 2007-ben elhunyt Puerto Ricoi pali 115 évet élt, ő volt az eddigi, hatóságok által igazolt legidősebb ember a földön. Neve: Emiliano Mercado Del Toro, 1891-ben született (totálisan átélte a 20. századot)


Jelenleg a legidősebb ember egy japán, bizonyos Tomoji Tanabe a legidősebb a maga 112 évével.


Állítólag többen is öregebbnek vallják magukat de csak Tanabének bizonyítható hivatalosan a kora.


Azonban a The New York Times archivumában találtam egy megdöbbentő cikket: eszerint 1897 március 7.-én hunyt el az akkori világ legidősebb embere: 154 évesen! Neve: Jesus Campeche

2009. febr. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg kb. 120 év, de ez nagyon ritka.
2009. febr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
a génállomány végén van egy speciális inaktív szakasz, egy "kopórész" ami minden egyes másolásnál (sejtosztódás) rövidül. Ha ez elfogy, akkor már maga az aktív örökítőanyag kezd el kopni, azaz sérül a genetikai állomány, azaz jó eséllyel a sejtek is működésképtelen, vagy hibás működésűek lesznek. Ennek a szakasznak az eredeti hosszából kb. 120-130 éves max. élettartam jön ki.
2009. febr. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A 120 év tévhit. A Bibliából eredő félremagyarázás.

Elméletileg akár a 150 év is elérhető, de ez egyénenként is függ. (Előző olvtárs jól írta, mitől függ, csak az érték volt pontatlan.)

Van, akinek 100 év adott, van, akinek 150. Ki hogy sáfárkodik vele, attól függ.

A Kaukázusban élő emberek körében is beszélnek 130-140 éves öregekről, de ott sem bizonyított. Viszont tény, hogy egyes kaukázusi népek körében a 80-90 éves emberek igencsak aktív életet élnek. (Ugyanúgy dolgoznak a földeken meg egyéb helyeken, mint a fiatalok.) Tehát nem elképzelhetetlen.

2009. febr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Egy médiumi forrás szerint az ember 120 évre van hitelesítve. 120 év körül mindenképpen aktiválódik egy kód, ami leállítja a szerveket. Ez persze nem zárja ki, hogy ne legyenek kivételek, de eszerint 120 év az alapértelmezett felső korlát.


Pedig milyen szuper lenne, ha akár csak eddig is élhetnénk, de úgy, hogy mondjuk csak 100 évnél kezdenénk el öregedni! Nem rohannánk sehova, nem stresszelnénk magunkat egy elrontott továbbtanulással. 20 év egy egy-két gyermek felnevelésére, esetleg még húsz egy-két további gyermekre, és még mindig maradna 60 év tanulni, alkotni. Vagy fordítva, sorrend mindegy.


De így most az egész élet egy szűk kis időbeli ketrec, amiben mindent nagyon pontosan, passzentosra kell terveznünk, hogy minden jól elférjen és a végén ne kelljen rádöbbennünk arra, hogy bakker ez meg ez kimaradt, erre nem figyeltem, de már késő...


Ma Magyarországon egyetlen át nem gondolt továbbtanulási döntés, és ráment az életed...

2009. febr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg hivatalosan 134 éves a legidősebb ember, egy nő Afrikában. De asszem tavaly nyáron került a köztudatba, tehát ha még él, akkor már lehet hogy 135. YouTube-n fent van több ízben is!
2009. máj. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
kb 3 éve olvastam egy indián származású nőről , aki akkor töltötte a 118. életévét. azt nyilatkozta a sajtónak, hogy az ő hosszú életének a titka az, hogy minden nap elszív egy marihuánás cigit. azért emlékszem erre a cikkre olyan élénken, mert azóta én is próbálok mindennap elszívni egy jointot, hátha bejön, és túléllek mindannyitokat. ja és a nőci lánya is életben van még, aki lassan tölti a 100.at és ő is tép :D
2009. okt. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
34%
én úgytom 200 vagy 190 a200ba nemvagyok bisztos de 200 öregebb nincs de azhoz hogy ezt a sok évet meg érjük egészségesnekel lenni
2009. dec. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
93%

200 év? Láttál már ilyen embert? Rengeteg ember nem is éri meg a 100-at sem,de hogy 200.


Mivel mindenki mondott mindent ez összefoglalva kb 80-160 évig élhet egy ember(de hallottam már olyanról aki még a 80-at sem érte meg:(

2014. okt. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mit gondoltok a 197 évig élt, 1933-ban elhunyt Li Ching-Yunról?
2014. nov. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!