Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen szaga van egy pulzárnak?

Milyen szaga van egy pulzárnak?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 14:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem ezt elég nehéz megfogalmazni, de ha a néhány 100 fényévre (nem tudom mennyire van egy) lévő spektrumában van kénhidrogén, akkor állíthatom, hogy záptojásszagú.
2011. febr. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Úgy tudod legkönnyebben kideríteni, ha nyári vihar kellős közepén felmész egy csupasz dombtetőre, és felállítasz egy nagy 4 méter hosszú vascsövet majd átöleled azt. Lehet elsőre nem sikerül, de ha sokáig próbálkozol biztos megérezheted milyen a rajtad átfutó energia nyaláb illata, hehe :D
2011. febr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Erről a Futurama jut eszembe, abban volt egy ilyen rész, hogy a prof olyan távcsövet épített, amivel meg lehetett szagolni az égitesteket. :D
2011. febr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a szagok érzetét ionok keltik. A pulzárok légkörében ugyanúgy mint más csillagokéban sok ionizált gáz van, nyilvánvaló, hogy van szaguk. :D
2011. febr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
olyan pulzár szaga
2011. febr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 poiu ***** válasza:
100%

Ritmikus: hol van szaga, hol nincs, és ez így alternál milliárd évekig.

Amikor éppen van szaga, engem egy Bartók vonósnégyes bukéjára emlékeztet.

2011. febr. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan pulzál, a fokhagyma és a disznószar között ingadozik.
2011. febr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 poiu ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező!

Marcelo88 javaslata nagyon veszélyes, mert tüdőgyulladást kaphatsz a hosszú várakozásban. Tapasztalati tény, hogy ha a rúd hosszát kétszeresre növeled, a siker valószínűsége négyszeres lesz. Tehát 8m, és lehet cső, az könnyebb. Kérlek, tapasztalataidat oszd meg velünk.

Én egyébként esős időben aluminium sárkány szoktam eregetni rézdróton. Felvillanyozó érzés.

2011. febr. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is hallottam, hogy valami ilyesmit kutatnak ( milyen szaga van a ........-nak az ürben) Szerintem csak ápr.1.-re edzenek a témával a pihentagyuak. Ahhoz, hogy valaki ezt meg tudja állapitani, annak a földi levegővel kevert anyagokat kellene szagolni. De az ott nincs!! ezért a kérdés értelmetlen és megválaszolhatatlan.
2011. febr. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 poiu ***** válasza:
100%

Fedett

[link]

vagy nyitott

[link]

pulsar-ra gondoltál?

2011. febr. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!