Kik és miért építették a piramisokat?
Tudod egy kérdésre olykor több válasz is létezik.
Én most nem a hivatalos, tankönyvi szövegre miszerint temetkezési hely, stbstb vagyok kíváncsi hanem alternatív magyarázatra.
Te nem néztél még elég Csillagkaput.Az egyiptomiakat hurcolták az Abydosra, de ez lényegtelen.
Egyéb?
Kree Sha!
Először is Goa'uld, másodszor a jaffáknak nincs saját technológiájuk, amit alkalmazhattak volna. A Goa'uld az egyike az ősfajoknak (most nem tudnám felsorolni), Nekik áll rendelkezésükre olyan technológia, amivel ez megvalósítható.
Ajánlom figyelmedbe Nemere István: Egyiptom titkai c. könyvét. Meg van egy Piramisok titkai is, de annak az íróját nem tudom. (Lehet, hogy Nemere az is, de nem vagyok benne biztos.)
Ide hosszú lenne leírni. Legyen elég csak annyi, hogy a 70-es években megpróbálta egy tudósokból álló csapat, sok önkéntessel bebizonyítani, hogy a piramisokat az egyiptomiak a törikönyvben tanított módszerekkel építették. Egy kisméretű hasonmást akartak megépíteni, de csúfos kudarcot vallottak már az elején is. De még az sem volt elég később, hogy teherautókkal vigyék oda a cuccot. A legvégén toronydarukat alkalmaztak, de úgy sem sikerült tökéletesre csinálniuk. Az időből meg jócskán kifutottak, így teljesen nem is fejezték be.
(Persze erről nem szól a fáma.)
Szóval lehet agyalni rajta, hogy ki is volt. Hát a franc se tudja. Egyesek szerint földönkívüliek. Én inkább Nemerének az álláspontját képviselném, aki egy régi, de emberi intelligens népről ír. (Atlantisziak, Lemuriaiak, mittudomén.) De ezt nem most fogjuk megtudni. Főleg, mióta az egyiptomi kormány nem engedélyezi ott a kutatásokat. Érdekes módon pont azóta, mióta felröppent az egyik ott lévő kutatócsoport munkálatai során, hogy a piramisok ALATT is van valami üreg!
Na, azóta nincs kutatás. Mik vannak, mi? :)
De Erich Daniken írásai között is van jópár érdekesség. Érdemes olvasgatni. Ő ugyan földönkívüliekkel magyaráza (nem zárom ki azt sem) ezeket a dolgokat, viszont ő nem csak a piramisokat írja le.
Pl. roppant érdekes a kristálykoponya esete (guglin rákeresve sok találatot ad), meg a közép-amerikai óriásszobrok, amelyeket több tucat kilométerről vontattak el odáig.
Manapság akkora kőtömböket olyan járgánnyal lehetne csak megmozgatni, amivel pl. a Saturn hordozórakétákat szállítják. Namármost ezen járműveket a terhükkel együtt nem bírja el egyetlen mai híd sem. ... A drága olmékok viszont a kis kőeszközeikkel a kezükben mégis szakadékokon keresztül vonszolták át a több ezer tonnás köveket. Érdekes. Biztos sokat gyúrtak hozzá az olmék gyerekek, mire 200 méter mély szakadékon le és fel áthuzigálták azt a potom 5ezer tonnát! Mert hogy híd nem volt arra - pláne akora nem, ami nagyobb lenne bármely mai hídnál - az tuti! És a sziklák bizony egyértelműen nem helyben lettek kifaragva, hanem odavitték őket. Még a helyük is megvan, ahonnan származnak. érdekes, mi? ;))
Összehasonlításképpen: a piramisok köveinek nagy része úgy 20 és 50 tonna közötti. Lehet gondolkodni az 5ezer tonnás olmék szobrok méretéről, meg annak cipelgetéséről a hegyek között (KŐESZKÖZÖKKEL!). ;)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!