Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány jegyű számmal lehet...

IDev kérdése:

Hány jegyű számmal lehet helyesen megválaszolni ezt a kérdést?

Figyelt kérdés

Kicsit elvont a kérdés, de kíváncsi vagyok.. :)

Honfoglalón egyszer visszadobták, hogy értelmetlen, pedig nem az.


2011. febr. 9. 10:47
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

iDev: ezzel a kérdéssel szerinted minden rendben van:


"Melyik két betűs szóval lehet helyesen megválaszolni ezt a kérdést?"?


és a válasz: "és", vagy: "az", vagy akármelyik kétbetűs szó.


Ha rendben van, akkor nem tudom jobban elmagyarázni, ha nincs rendben, akkor meg mi a különbség a te kérdésed és az én kérdésem között? :)


Az a baj hogy visszahivatkozol a kérdésre önmagára, ami egy normális kérdésre keresné a választ, hogy az hány jegyű. De mivel önmagára hivatkozol ezért nem tudni hogy igazából mi a kérdés. Nem mondhatod hogy 1, csak azért mert csak egyjegyű lehet. (de egyébként a nem válasz=0 jegyű is jó lenne formailag, szerintem. tehát hogy nincs válasz a kérdésre mert önmagára hivatkozik - az 0, "üres" jegyű. de persze ez is elég erőltetett, meg nincs olyan hogy nincs válasz ha azt se tudom hogy mi "ez" a kérdés )


De minél tovább magyarázom annál több értelmetlenséget beszélek, mert ez a kérdés ér-tel-met-len :P

2011. febr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
szerintem bármely pozítiv egész szám lehet!! De igazából csak az egy
2011. febr. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Nálam nem látszik a kérdés.
2011. febr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ha buta vagy, talán nem kéne a tudomány rovatot olvasgatni.
2011. febr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Hány jegyű számmal lehet helyesen megválaszolni ezt a kérdést?

erre a kérdésre egy számmal kell válaszolni, mert az a kérdés, hogy melyik szám?

na mármost bármelyik számot beírhatnánk, tegyük fel, hogy 5-öt válaszolunk.megválaszoltuk, de az 5 csak egyjegyű, azaz a kérdésre adott válasz nem jó. maga a kérdés az,hogy hány jegyű számmal lehet megválaszolni: 1, tehát a válaszod egyjegyű . így se világos?

2011. febr. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Szerintem itt ez lenne a jó kérdés, ami ez is lenni akar:



Melyik az a szám, ami ugyanannyi számjegyből áll, mint amennyit jelent? (természetesen tízes számrendszerben)


Válasz: 1.

2011. febr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

captain_pissedoff: köszi szépen, csak nem esett le elsőre :D

Tehát erre csak az 1 lehet válasz.

2011. febr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

"így se világos?"


Teljesen világos, hogy miért hiszitek azt, hogy ez jó válasz, viszont olvasd el ezen az oldalon (3. hacsak nem ugrik egyet) a legfelső hsz-ben, hogy mi a baj vele.

2011. febr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

Szerintem is értelmetlen a kérdés.

Értem, hogy miért hiszitek azt, hogy az 1 a jó, de az nem jó válasz, mert nyelvtanilag helytelen a kérdés.

2011. febr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!