Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Eltűnhetnek a méhek, és 4 év...

Eltűnhetnek a méhek, és 4 év múlva megyünk mi is utánuk?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan, hogy hol olvastam, de lényeg az volt, hogy egyre több méh meg van zavarodva, nem találnak vissza a kaptárhoz. Ezzel a királynőt, és a petéket veszélyeztetve.


Ha ez így folytatódik, csökken a méhek száma, csökken a beporzás -> éhínség.


Einstein: "ha a méhek eltűnnek, az emberi fajnak négy éve van hátra a kipusztulásig."


2011. jan. 23. 17:40
 1/7 anonim válasza:

Az idézet állítólag nem Einsteintől való, mindazonáltal az okfejtés amit erről olvastam, igencsak meggyőző volt.

Szóval, könnyen lehet.

2011. jan. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak előtérbe fognak kerülni a szél által beporzós növények, habár tény, hogy sok állat/növény faj ki fog pusztulni.
2011. jan. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A legutóbbi válaszadónak igaza van, ilyen esetben lenne kukorica kukoricával. :(
2011. jan. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Állítólag a mobiltelefonok frekvenciáját nem bírják, másrészt a sok repcétől idegesek lesznek. Harmadrészt a monokultúrák felborult mikroökoszisztémái sem kedvezőek az életfeltételeik szempontjából.


Az viszont tény, hogy az élelmiszer- és takarmánynövényeink nagy része rovarbeporzású. Lehetséges ugyan ezeket kiváltani mással pl algafarmok, gombák, egyes szélbeporzású növényfajok, de eltartana egy jó darabig a technológiai átállás. Egy időre biztos, hogy gondok lennének az élelmiszer ellátással, de hogy mekkora gondok...


Egyszer az USA kutatók végrehajtották a Bioszféra 2 nevű kísérletet, amikor is hatalmas búra alá zártak egy nagy területet, és ott olyan körülményeket hoztak létre kicsiben, mint amilyen a Földön van. Pl. erdők-vizek-szántóföldek stb arányokkal. Telepítettek bele általuk kulcsfontosságúnak ítélt fajokat, majd pár kutató beköltözött, hogy megfigyelje, hogyan tartja fenn önnön egyensúlyi állapotát ez a rendszer. Nem kellett sok idő, a beporzófajok kidöglöttek, a kutatók pedig egyik növénytől a másikig járva porozgatták kézzel a növényeket, hogy legyen mit enniük... aztán drasztikusan csökkenni kezdett az O2 szint, ezért meg kellett szakítani a kísérletet. Végkövetkeztetésük az volt, hogy egyelőre fogalmunk sincs, hogyan működik a bolygónk rendszere.

2011. jan. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szórakozol Einsteinnel... a dolog alig pár éves.

A méheket mostanában több probléma is fenyegeti: paraziták, fertőzések, stb. Erősen ritkul a számuk.


NEM fognak eltűnni. Lehet, hogy nagyon megritkulnak, és lehet, hogy egy ideig nem fogsz mézet enni. De nem fognak teljesen eltűnni, mert egy részük alkalmazkodik majd, mások meg nincsenek összezsúfolva egy kaptárban, és nem találkoznak fertőzésekkel.


Ami a virágokat illeti: nem csak a méhek poroznak be. A megritkult méhek mellett más rovarok majd elszaporodnak, ill. vannak szélporozta növények is (kukorica, stb.)

A növények is megritkulhatnak, de ők is túlélik.


Az emberek akkor fogják túlélni, ha nem kezdik irtani egymást, hanem TÉNYLEG összefognak. A fentieken kívül tudnak még enni halat, vadat, s mi jó falat...

2011. jan. 24. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tetris ***** válasza:
Ha kipusztulnak a méhek, akkor óriási kereslet lesz kisecsetekre. Ebbe már most érdemes lenne beruházni.
2011. jan. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Veszti válasza:
100%

Amiről te beszélsz az a CCD betegség (Colony Collapse Disorder) magyarul kolónia összeomlási zavar. Bogár kirepül és valamilyen oknál fogva nem jön vissza. A pontos ok még nem ismert.

Ma a gyümölcsök beporzása 83%-ban a bogarakon múlik, és így jelentős (nem emlékszem pontosan)60 vgy 70%-ot a méhek végzik. Ha ez nincs, akkor nincs gyümölcs, és az után már nem sokáig kell kajálnunk.

Nem bizonyított, hogy Einstein írta, de attól még igaz.

Végül: a Beequeen-ből fordítják hibásan méhkirálynőnek, ugyanis magyarul a szaknyelv mindig anyaként emlegeti.

2011. febr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!