Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges a halhatatlanság?

Jason Becker kérdése:

Lehetséges a halhatatlanság?

Figyelt kérdés
Olvastam az imént egy magasröptű gondolatmenetet, kár, hogy hamar véget ért...
2011. jan. 18. 20:13
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Igazából ott klónozásról szólt a téma. Mi lenne, ha nem fizikai irányból közelítenénk meg a dolgot, hanem inkább spirituális aspektusból. Egy valami nem hagy nyugodni azzal a kérdéssel kapcsolatban, mégpedig az, hogy mindenki a testéhez ragaszkodván próbálja elképzelni ezt a témát.
2011. jan. 18. 20:16
 2/28 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen értelemben érted (ha filozófiai értelemben, akkor nem szólok hozzá), de én azon gondolkodtam, hogy nem lehetne-e úgy megoldani, hogy fiatal állatokból vagy esetleg akár fiatal gyerekekből (tudom, morbidnak hangzik) kivennénk olyan anyagokat, (pl. aminosavakat), amik idősebb korban már kevésbé termelődnek (hiszen a fiatal szervezet újratermeli).
2011. jan. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
a 2.válaszolónak nem is rossz az ötlete és a gyerekekből kivett anyagokat beleraknánk gyógyszerekbe amit szednénk és kész.de honnan lesz a gyerek?
2011. jan. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Én alapvetően a lélek halhatatlanságára szerettem volna kilyukadni. Nem olyan formában, mint ahogyan szokták mondani elhunytakról "lelkünkben örökké élni fogsz", hanem inkább, mintha a test egyfajta - ami nyilván szükségszerű biológiai velejárója a sejteknek/szöveteknek - elnyűtt ruhadarab lenne, ledobjuk és újat öltünk. Elég fantazmagórikus, de mikor azt hallom, hogy az ember az agyának kb. 5-8%-át használja ki, ugyanakkor azt is hallani, hogy az ember BÁRMIRE képes (és ez szó szerint értendő) elgondolkodom. Ez a két téma számomra szorosan összefügg. Ha az ember agyának 90%-át kihasználná, talán előző életekből való tapasztalatokat is át tudna vinni egy másik testbe?

Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy olyan nagyszerű emberek, mint Einstein, meg sok-sok művész, értékes ember csak úgy eltűnik és csupán néhány évtized az osztályrésze ebből a csodás életből...

Lehet nem kellene így értelmeznem?

2011. jan. 18. 20:35
 5/28 anonim ***** válasza:
Én most inkább bio-fizikai szempontból fogom megvizsgálni, csupán mint hozzá nem értő, dilettáns. Fizikai értelemben elviekben élhetnénk akár évszázadokig is, de valamiért mégsem vagyunk képesek rá. Ez pedig az evolúció úgymond "végterméke". Kifejlődünk, majd elérjük életünk csúcspontját, szaporodunk, és ezek után evolucionális szempontból már nincs többé hasznunk. Ezért kell a folyamat az alany számára a mélybe induljon, hogy minél nagyobb valószínűséggel álljon be a természeti egyensúly (az elpusztul egyed így "teret" hagy az új egyed számára minden szempontból nézve). Amennyiben ezt a genetikai sajátosságot, amely részben a sejtek bizonyos tényezőire (pl. limitált osztódás) vonatkoznak, valahogy meg tudnánk "változtatni" - erre akadhat lehetőség a jövőben -, ez esetben nincs kizárva, hogy az ÖREGEDÉS folyamatát úgymond lelassíthatjuk, netán meg is állíthatjuk. A halhatatlansággal ez még nem lesz egyenértékű, hiszen ha rosszkor vagyunk rossz helyen, több évszázados múltunkat akár egy véletlen baleset is lezárhatja. A fő kérdés az, hogy szükségszerű, egyáltalán "egészséges-e" fajszempontból az egyed úgymond korlátlan élettartama, ezen lehetne vitatkozni. Filozófiai szempontból a helyzet jóval bonyolultabb és tárgyalhatatlanabb.
2011. jan. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

"Elég fantazmagórikus, de mikor azt hallom, hogy az ember az agyának kb. 5-8%-át használja ki, ugyanakkor azt is hallani, hogy az ember BÁRMIRE képes (és ez szó szerint értendő) elgondolkodom. Ez a két téma számomra szorosan összefügg. Ha az ember agyának 90%-át kihasználná, talán előző életekből való tapasztalatokat is át tudna vinni egy másik testbe?"


Ki kell ábrándítsalak, ez egy urban legend. Az agyunknak a 100%-át használjuk. Ha nem használnánk az egészet, akkor az ellentmondana az evolúciónak, mert ami haszontalan, az előbb-utóbb eltűnik.

2011. jan. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Elvileg ha azonosítani tudnánk azt, amitől egy ember az, aki, és azt képesek lennénk átültetni egy másik (akár mesterséges) testbe, akkor nem lenne akadálya.

Csak nem tudom, hogy ennek tudományosan mennyi alapja van.


De elméletileg a test halhatatlansága is lehetséges, ha elérjük a sejtek tökéletes anyagcseréjét, amelyek ezáltal tökéletesen képesek osztódni és nem megy tönkre a test.

Bár betegségbe így is belehalhatunk. Azon kívül a tökéletes anyagcsere, a tökéletes osztódás így sem érhető el, de akár többszörösére növelhető lenne az élettartam. (Hallottam olyat, hogy a test így is 190 éves életre lenne képes, csak a "rossz" táplálkozás, egészségtelen környezet, stressz, alkohol, cigi stb. miatt lassan megmérgezzük magunkat.)

2011. jan. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Négy és fél órája volt egy hasonló kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


Egyébként ahogy én tudom kísérleteztek azzal, amit előttem mondtak, de nem sok sikerrel. Az öregedés egy elég összetett folyamat.

2011. jan. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy igazán másra vonatkozott a kérdésed. Érdekes a felvetésed, én is számtalanszor gondolkozok hasonlókon. Semmiből se lesz semmi, mondhatnánk. Einsteinnek, Da Vincinek, és mindannyiunknak elvileg kell legyen valami ELŐZŐ formája is, csak úgy nem létezhetünk. És az út itt ágazódik szét... S jön az "ésszerű" Darwinizmus, az "isteni" Kreacionizmus, a "titokzatos" Ezoterika, illetve számos-számtalan egyéb elméletcsoport, irányzat... Az ironikus az, hogy a legtöbb ilyen irányvonal valamilyen különös oknál fogva, mintha egy adott pont után, valahol már nagyon messze, mintha közeledni kezdene egymáshoz. Persze ez túl messze van ahhoz, hogy szabad szemmel "láthassuk". Talán ott lakozik valamiféle igazság, már ha létezik ilyen. Szóval a kérdésedre a válaszom: lehetségesnek lehetséges, egyetlen egy bebizonyított elmélet sem érkezett eddig, ami ezt megcáfolhatná, nyilván, ennek az ellenkezőjét sem lehet bebizonyítani. Különben is, a bizonyítgatás egy emberi jellegzetesség, a MÁS típusú dolgokra talán ez már egyáltalán nem helytálló. Így marad az óriási talány, és a szabad vélemények világa :)
2011. jan. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

"de mikor azt hallom, hogy az ember az agyának kb. 5-8%-át használja ki"


Ami nem igaz. Csak városi legenda.


"ugyanakkor azt is hallani, hogy az ember BÁRMIRE képes (és ez szó szerint értendő) elgondolkodom."


Ami szintén nem igaz. Nagyon sok mindenre képes az ember, de bármire nem.


"szaporodunk, és ezek után evolucionális szempontból már nincs többé hasznunk."


Miért? Szükségszerű, hogy egy egyed csak x ideig legyen szaporodóképes? Illetve ha hosszabb (akár örök) lenne az életünk, nagyságrendekkel kevesebb (és lassabb) szaporodás is elég lenne.

2011. jan. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!