Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A hypó és a domestos ugyanaz?...

A hypó és a domestos ugyanaz? Lehet őket keverni? Nem fog kénsav felszabadulni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 12:54
1 2
 1/16 Silber ***** válasza:
100%

Ahány termék, annyiféle összetétel...

Nézzük az egyiket:

[link]

Állításuk szerint nagyrészt víz, nátrium-hidroxid és nátrium-hipoklorit alkotja. Ezek ugyanúgy megtalálhatók a hypoban is, sőt, mindkettőnek ez a fő összetevője.

Tehát nem, nem szabadul fel kénsav. Mellesleg amire te gondolsz, az a hypo sósavval történő egyszerre való használata. SZIGORÚAN TILOS EGYSZERRE HASZNÁLNI ŐKET! Mérgező klórgáz szabadul fel, ami irritálja a nyálkahártyád (szemed, marja a szád), valamint tüdővizenyőt okoz (halálos).

Mellesleg még így sem ajánlom a keverésüket. Nem fogsz nagyobb tisztiítóhatást elérni, sőt, egyes esetekben még talán csökkenhet is.

2011. jan. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Kénsav nem fog belőle felszabadulni. Elvileg keverhető. Annyi a különbség, hogy a Domestosban nem csak Hipó van, hanem más is.

Amire viszont valójában gondolsz: Sósavat nem szabad keverni nátrium-hipoklorittal (hipó), mert mérgező klórgáz szabadul fel. Lásd bővebben itt:

[link]

2011. jan. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A Domestos az valójában mosogatószerrel kevert hypo, azaz ha sima Hypo-ba egy-két csepp mosogatószert raksz, akkor lényegében Domestost kapsz. Teljesen fölösleges összekeverni őket, nem lesz erősebb.

Ahogy fentebb írták, kénsav nem szabadul fel semmiből. Amire te gondolsz, az a klórgáz, ez sósav és hypo/domestos keveréséből alakul ki.

2011. jan. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Külön külön is borzasztó dolgok, az én lakásomban ilyesmik nem fordulhatnak elő, de miért ne lehetne keverni? Összeöntöd, egy kicsit megkavarod fakanállal, és már keverve is vannak. Legfeljebb nem érdemes.
2011. jan. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Utolso:

akkor te mivel fertötlenitesz?

2011. jan. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Valóban klórgázra gondoltam.


Azért kérdeztem, mert ismét előjött a penész és kb. fél éve Ultra Szavo-val (hypó) fújtuk be a falat. Most csak Domestos van itthon, ez is jó állítólag, csak a már egyszer hypóval befújt falra nem mertem ráfújni a domestos-os vizet. De akkor nekiállok bátran, baj nem lehet belőle. (van egy 10 hónapos fiam, ezért vagyok ilyen óvatos).

Köszi mindenkinek!!

2011. jan. 7. 14:01
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek valamit! Miért beszéli sok ember be magának ha lefújja a penészes festett falat egy idő után nem szabadna előjönni a penésznek? A klór megöli az adott penészt és elpárolog. Egy idő után mivel penészspórák vannak a levegőben miért ne csírázhatna ki ott a penész ahol egyszer már talált táptalajt?Nem szabadna azzal a rohadt diszperzittel festeni, hogy fordult volna fel aki kitalálta! Az a rohadt diszperzit szervesanyag amiben a nedvességgel együtt táptalajt talál a penész!
2011. jan. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%
13:57 Nem a reklám helye, így nem mondok márkanevet, de környezetbarát tisztítószereket használok. :)
2011. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

Nyugodtan írjál márkanevet, ez ugyanis nem TV vagy újság, ahol a tiltott reklámért büntetnek. (A "nem a reklám helye" kifelyezés pont arra utal, hogy bizonyos fajta műsorokban, pl hírekben tilos reklámot elhelyezni.)

A gyakorikérdések nagyonis a reklám helye (különösen ha valaki kérdezi), ne tessék már a ló túloldalára átesni.

2011. jan. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
ma 14:46 akkor mit ajánlasz helyette? tavasszal úgyis festeni kell. :)
2011. jan. 7. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!